10 gier dla prawdziwych facetów od Dominika Gąski dla Igi Ewy Smoleńskiej

Z okazji dnia kobiet, bo Iga mnie od lat prosi o tę galerię, więc niech się w końcu stanie! Oto 10 najlepszych gier dla prawdziwych, twardych, męskich mężczyzn zrobiona na wzór nieśmiertelnych materiałów z czasów gry.wp.pl. 

(Jeżeli chcecie sobie przypomnieć, to galerię Igi znajdziecie pod tym adresem i tak, męczy mnie o odpowiedź od sześciu lat, chociaż prawdą jest również, że sam te sześć lat temu obiecałem)

W co powinieneś grać, żeby móc się nazywać prawdziwym alfachłopem?

10. My Riding Stables: Life with Horses

Prawdziwy mężczyzna zawsze jest gotów wskoczyć na swojego wiernego rumaka i ruszyć w kierunku zachodzącego słońca. Staram się powiedzieć, że mężczyźni + konie = WMNZ, ale taka prawdziwa, szorstka, męska miłość. Stąd wszystkim panom chcącym potrenować swoją męskość proponuję grę My Riding Stables: Life with Horses na Nintendo Switch.

Nie słyszeliście o tym wydanym w 2008 roku peanie na cześć najlepszego przyjaciela mężczyzny, czyli konia? Pewnie jesteście za mało alfa, jakieś beta, sigma, czy inne greckie literki (czy można być mężczyzną pi swoją drogą?).

9. The Sims

Prawdziwy mężczyzna powinien w swoim życiu spłodzić syna, posadzić drzewo i zbudować dom. Dwa pierwsze są osiągalne minimalnym nakładem sił (dla prawdziwych alfachłopów oczywiście, nie mówię tu o jakimś plebsie), ale zbudować dom? W tej sytuacji mieszkaniowej?

Na szczęście z pomocą przychodzi stuprocentowo męski symulator budowania domu od mistrzów Elektronicznej Sztuki, więc wiecie, że to dobre (prawdziwego mężczyznę interesuje tylko Prawdziwa Sztuka), czyli The Sims.

8. Dance Dance Revolution Extreme

Turbotrufacet alfa, prawdziwy Chad, zawsze gotów jest pracować nad swoją sylwetką, przeglądać się w lustrze, oliwić swoje muskuły i dawać sobie samemu buzi. Miłość własna jest najwyższą formą miłości, szczególnie, kiedy jesteś alfą. Gdzie znajdziesz kogokolwiek lepszego, wartego obdarzenia uczuciem?

Do treningu tężyzny fizycznej polecam najbardziej ekstremalną z serii wyczynowych gier sportowych Dance Dance Revolution. Będzie pot, nie wiem, czy krew, ale na pewno prawdziwe, ostre jak brzytwa męskie łzy.

7. Nintendogs

Prawdziwy mężczyzna to również prawdziwie męski, zwierzęcy magnetyzm. Jedno spojrzenie, którym można powalić na kolana tabuny piszczących niewiast (używam słowa „niewiast”, gdyż tak prawdziwy mężczyźni pełni szacunku odnoszą się do prawdziwych kobiet).

Jak najlepiej trenować ten zwierzęcy magnetyzm? Obcując ze zwierzętami, rzecz jasna, stąd tutaj polecam grę Nintendogs. Jest ona dostępna na konsolę przenośną Nintendo DS, dzięki czemu trenować można nawet w trakcie robienia innych rzeczy, na przykład podnoszenia stutonowych ciężarówek.

6. Cooking Mama 4: Kitchen Magic

Prawie 75% światowych szefów kuchni to mężczyźni, nie ma więc nic bardziej męskiego niż gotowanie. A raczej tworzenie magii za pomocą przyborów kuchennych, które w rękach prawdziwego mężczyzny stają się broniami masowego rażenia. Rażenia PYSZNOŚCIĄ!

Polecam więc Cooking Mama 4: Kitchen Magic, by trenować tę magię i robić potrawy, na widok których dziewczyny powiedzą O MAMO.

5. Love Nikki Dress UP Queen

Prawdziwy mężczyzna zawsze wie, jak się ubrać i umie dobrać najlepszy strój do każdej okazji. Jak możemy przeczytać w opisie gry Love Nikki Dress UP Queen na platformach mobilnych, gdyż tam jest dostępna, oferuje ona ponad 10 tysięcy WSPANIAŁYCH UBRAŃ.

Jeżeli na widok słów WSPANIAŁE UBRANIA serce nie bije wam szybciej, to nie możecie się nazywać prawdziwymi samcami!

4. Animal Crossing: New Horizons

Mężczyzna i natura to jak masło i kromka chleba, idealnie do siebie pasują i w razie czego natura zawsze spada mężczyzną do dołu. Stąd też idealną gra dla prawdziwego samca jest Animal Crossing, gdzie można wziąć udział w wyprawie do świata pełnego pierwotnych instynktów i antropomorficznych zwierząt. 

Prawdziwe Animal Crossing to przyjaciele, których poznamy po drodze, a prawdziwa męska przyjaźń to najwyższa wartość.

3. Pupperazzi

Prawdziwy mężczyzna nigdy nie pyta o zgodę i zawsze jest dokładnie tam, gdzie chce być. Kariera paparazzi jest więc idealnym wyborem każdego faceta, który chce pokazać, że to nie normy kształtują jego, ale on kształtuje normy i słowo „nie” nie istnieje w jego języku.

A paparazzi fotografujący dzikie zwierzęta w ostępach natury? To już turbomęskość, stąd Pupperazzi, w którym można wyruszyć właśnie na taką pełną niebezpieczeństw przygodę.

2. Unpacking

Mężczyzna wie, kiedy odejść, niepokonanym, najlepiej bez konfrontacji, bo prawdziwy mężczyzna zna swoją wartość i nie będzie sobie strzępił jęzora. Odchodzenie to również, czego nie da się uniknąć, przeprowadzki i wypakowywanie się, które można potrenować w Unpacking.

Jeżeli przy okazji uda wam się wypakować kilka traum z dzieciństwa, to tym lepiej.

1. Boyfriend Dungeon

Najbardziej męska z męskich gier. Bo czy może być coś bardziej męskiego niż chłopy, przyjaźń i lochy pełne niebezpieczeństw? A to wszystko jest już w tytule!

Stąd polecam wam najbardziej Boyfriend Dungeon, dzięki któremu wasza alfamęskość podskoczy jeszcze o 100%!

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.