Niezatapialni 352

Dzisiaj kilka słów o przymuszaniu ludzi do wykonywania czynności różnego rodzaju wbrew ich woli.

Zapraszamy.

Czasami się zdarza, że odkrywamy jakąś czynność, która nas cieszy w sposób zupełnie niespodziewany. Ja tak miałam, kiedy wraz z Dominikiem graliśmy symultanicznie w Slice of Sea. No niezwykle mnie to bawiło. Tak bardzo, że postanowiłam teraz zmuszać biednego Dominika w towarzyszeniu mi podczas grania w inne gry przygodowe. W związku z tym w naszym CoJestGrane znalazł się Norco, o którym to dość sporo mówimy w odcinku (bez zdradzania istotnych dla fabuły szczegółów, już tam nie sikajcie, no).

Tomasz z kolei czyta wielkie książki, które mają zdecydowanie zbyt wiele stron. W tym tygodniu poleca Wam coś na pół historycznego, a na pół fabularyzowanego: Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach, autorstwa Anny Brzezińskiej. Ma kilka fun factów na temat tej książki, więc wysłuchajcie go uważnie.

Poza CoJestGrane (ulubionej sekcji naszych słuchaczy) mówimy o zapowiedziach nadchodzących giereczek. Są wśród nich takie świeżynki jak Max Payne 1 i 2, nowa gra w uniwersum Hyper Light Driftera: Hyper Light Breaker oraz ZUPEŁNIE NOWA CZĘŚĆ MONKEY ISLAND, KTÓRĄ ROBI RON GILBERT. Fajnie. Wszystko z tych fajne.

Mamy też sekcję komentarzy (bardzo polecam) oraz sekcję poetycką. W tej ostatniej tym razem mówię ja: iga. Wiersz poniżej:

Poe Edgar Allan
Gwiazda wieczorna


Lato było w pełni,
Noc w pełni. Plejadą
Gwiazdy przez poświatę
Migotały blado,
Gdy księżyc lśniąc zimno
Wśród planet-wasali
Smugę blasku z niebios
Kładł na morskiej fali.

W uśmiechu na licach
Zimnych księżyca
-Zbyt zimnych! – patrzyłem chwilę.
Skrył go pomału
Obłok jak całun.
Ku tobie oczy zwróciłem,
Gwiazdo wieczorna
W chwale dalekiej
Mojemu sercu tak miłej!
Z radością zawsze
Na ciebie patrzę,
Gdy w górze dumną masz wartę.
Wolę twe błyski
W dali niż bliskie
To światło zimne i martwe.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.