Niezatapialni, odcinek 342

Przygotowaliśmy dla Was kolejny odcinek newsowy. Mówimy w nim o rzeczach, które raz: są bardzo aktualne, dwa: dość nas zaskoczyły. Kiedy Wy tego słuchacie, a kiedy my to nagrywaliśmy, tematy te już są jakby 'osiadłe’ i najpewniej każdy z Was się z nimi oswoił, aczkolwiek w momencie, kiedy się objawiały, były dla nas niemałym szokiem.

Więc po pierwsze bierzemy na tapet ostatnie zakupy Microsoftu. Linków na ten temat jest mnóstwo w Internecie i poszukując nie jestem zadowolona z żadnego, który ładnie podsumowywałby całość. Dość, że do wciąż powiększającej się rodziny Microsoftu trafi najpewniej również Activision Blizzard. Nikt z Was nie widział, że to nadchodzi, a jeśli twierdzi inaczej, to nie wiem czy trochę nie kręci.

Po drugie podsumowujemy życie Xboxa One. Jego cykl produkcyjny właśnie dobiegł końca, więc konsola właściwie niedługo stanie się retro (patrząc po tym, że PS2 jest już full retro, a niedługo ten tytuł dotyczyć będzie też X360 i PS3). Mamy trochę przemyśleń względem tego, jak wyglądało jej funkcjonowanie na rynku, więc zachęcamy do wysłuchania naszych opinii.

W sekcji Co-Jest-Grane mamy dla Was: smutne myśli odnośnie do DLC do Outer Wilds, Critters for Sale, A Kite, Mezzo Forte.

Sekcja poetycka:

Charles Reznikoff

Te Deum

Nie śpiewam
Z powodu zwycięstw –
Żadnego nie odniosłem,
ale z powodu wspólnego słońca,
powiewu wiatru,
hojności wiosny.

Nie dla wygranej,
ale z powodu pracy jednego dnia
wykonanej najlepiej jak mogłem;
żeby usiąść przy wspólnym stole,
nie na podium.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.