Niezatapialni. Odcinek. Trzysta dwunasty.

Kto by pomyślał, że nagraliśmy dopiero trzysta dwanaście odcinków…

Dzisiaj tak jak wielokrotnie wcześniej nie udało nam się poruszyć wszystkich zaplanowanych tematów. Piszę to od razu, żebyście byli tego faktu świadomi. W odcinku trzysta dwunastym są dwa tematy i sekcja Co Jest Grane, a ostatni, moim zdaniem najważniejszy temat, będzie poruszony jednak w odcinku kolejnym, trzysta trzynastym. No ale może dość o tym, czego w odcinku nie ma, a kilka słów o tym, co też w odcinku jest.

Rozmawiamy dzisiaj o kwestii etyki w podejściu dziennikarzy growych do tematu kradzieży, której dokonano na nic niespodziewającym się CD Projekcie. Przyczynkiem do dyskusji jest list otwarty, który spłodził Mateusz Witczak. Wychodzi na to, że sprawa jest złożona i można patrzeć na nią z wielu stron. Dodatkowo, moim skromnym zdaniem, zdecydowanie za rzadko rozmawiamy w ogóle o etyce.

Poza tym okazuje się, że jednak można tworzyć gry bez crunchu. Serio. To nie był żart. Przestań się natychmiast śmiać! God of War został przesunięty właśnie w związku z tym, a okazuje się również, że Ratchet and Clank również powstał w normalnych warunkach, czterdzieści godzin w tygodniu.

W sekcji Co Jest Grane, waszej ulubionej sekcji naszego podcastu, mówimy o ASASYNIE, BO JAK KURDE MOŻNABY MIEĆ JAKIKOLWIEK ODCINEK NIEZATAPIALNYCH BEZ ROZMÓW O ASASYNIE, nowej, pikselowej grze Backbone i Dark Souls w wersji podstawowej na X360 (nie wiem, w jaki sposób się tu znaleźliśmy). Poza tym Tomasz opowiada o książce Shuggie Bain, której autorem jest Douglas Stuart. Nawet w związku z tym mamy małą niespodziankę w odcinku. Ja, iga, mówię natomiast o grze Factorio, w którą to gram, nawet jak śpię… Nie jestem z tego dumna, aczkolwiek od wielu lat się tak w nic nie wciągnęłam.

A co poza tym? Mamy wszystkie ważne wydarzenia sponsorowane przez pana, którego nazwisko tylko Dominik czyta poprawnie. Już od tygodnia mamy Summer Game Fest i jest coraz więcej trailerów różnych gier. Poniżej kilka, które zwróciły moją uwagę:

Outer Worlds 2 (tęsknie za Martinem i wciąż bardzo go kocham)
Karcianka, którą wykonał pan od Pony Island <3
STALKER 2 WOOO!!!!
W końcu, już jestem tak ciekawa, że jajko zniosę.
Psychonauts 2, jezu w końcu, też w portki robię.
@289371029ishoidhoqwidlqjep293109841-2ro1q[wdok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111111111111111111111111111111

Oczywiście dużo więcej pokazano, aczkolwiek to są rzeczy, które zapamiętałam, w serduszki igusi.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.