Niezatapialnych odcinek trzysta dziewiąty

Dzisiaj mamy być może ciut mniej energii, ale jesteście dla nas na tyle ważni, że i tak stworzyliśmy dla Was, za przeproszeniem, content. Mam zaszczyt więc powitać Was w 309. odcinku podcastu Niezatapialni.

Nasz brak energii wyjątkowo pasuje do podejmowanych przez nas tematów, bo w tym tygodniu są wybitnie korporacyjne. Dominik zapoznał się z rocznym raportem finansowym firmy Take-Two, w związku z czym zapowiedziano też plan działania firmy na kilka najbliższych lat. Podobno wydać mają osiemset milionów gier, a wiele z nich ma być nowymi, oryginalnymi IP. Ale co z tego, jeśli nawet u nas w komentarzach, wielu z Was zapyta, kiedy wychodzi GTA6? Słuszne będzie to pytanie, a my w odcinku pochylamy się dlaczego być może nie powinniśmy spodziewać się go prędko. Tomasz postara się streścić wszystkie konkrety, w zapowiedzianym hucznie planie Sony, w którym to firma wydaje tysiące eksluzywów na nowego PS, którego to Tomek, przypominam, posiada, a ja nie, co jest w ogóle dość smutne, ale życzę mu, by miał te mnóstwo eksluzywów. Mi, na końcu, dostaje się temat zbrodni Ubisoftu przeciwko pracownikom, który to nie doczekał się jakiegoś wybitnego finału i to też bardzo (zaskakująco bardzo) mnie smuci.

A co w Co Jest Grane? Iga przechodzi kolejne doły i nie ma energii na granie, za to obserwuje trochę trylogie Mass Effecta. Dominik dzielnie nagrywa dla Was kolejne części Resident Evil Village ale opowie nam przecież o nowym Assassynie, do którego wyszło niedawno irlandzkie DLC. Tomek, nasz młodzieżowy korespondent, obejrzał Sexify i przedstawia ciekawe i nieciekawe szczegóły tej produkcji. Poza tym przeczytał książkę Bezcenny, która to, jak się okazuje, jest pierwsza częścią omawianego przez niego dzieła: Kwestia ceny (z której, przypominam, Sapkowski byłby dumny).

I tu pytanie takie moje dla Was, na koniec opisu: w jaki sposób branża powinna reagować, na takie akcje, jak dzieją się w Ubisofcie?

ERRATA OD DOMINIKA: Ashraf Ismail był dyrektorem kreatywnym Assassin’s Creed Valhalla, nie szefem Ubisoft Montreal.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.