Niezatapialni odcinek dwieście siedemdziesiąty dziewiąty

To znowu my i znowu dla Was!

No więc, skoro mamy już Rei poza dyskusją i jest w poście (pozdrawiam Tomka 😀 iga), opowiem Wam najpierw o odcinku.

Odcinek jest Dominikański. To znaczy, że prowadzi go Dominik, nie że jest odcinkiem prowadzonym przez w miarę spoko zakon chrześcijański. Jest to też jakiś pomysł na przyszłość, więc wkładam tu zakładkę. Dominik postanowił, że rozmawiać będziemy o fabule, ale w sensie dość niebanalnym, więc myślę, że fajnie będzie tego przesłuchać, po czym zastanowić się nad swoim pojmowaniem tematu i porozmawiać z własnymi przyjaciółmi.

A w temacie fabularnym, miałam okazję kilka dni temu prowadzić pierwszą sesję dla dziewięciolatka. Nie oznacza to, że prowadziłam pierwszą sesję RPG, ani nawet, że pierwszą sesję RPG dla dzieci. Chodzi o to, że była to jego pierwsza sesja.

Chcę tu zaznaczyć, że lata nie mistrzowałam. Usiadłam więc, napisałam przygodę, w której będzie mógł być herosem, ale też rozwikłać intrygę i poprowadziłam sesję dla niego i jego ojca. I wiecie co? Było spoko. Mi się super prowadziło (chcę więcej!), a oni fajnie się bawili. Przypomniały mi się czasy nastolęctwa, kiedy sama grałam i dużo prowadziłam. Już planujemy kolejne i zbieramy więcej drużyn!

I mam do Was pytanie, przy okazji tego opisu: jakie systemy, ludzie? Od kiedy? Na ile osób? I najfajniejsze chwile, które sami przeżywaliście, zarówno jako MG, jak i bohater? 🙂

Dzięki niezmierne, że wciąż tu jesteście i do usłyszenia wkrótce!

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.