Część czwarta listy gier niezależnych do obserwowania w 2019 roku

Psst! Chcesz poobserwować jakieś gry w tym roku?

Mamy dla was kolejną porcję gier do obserwowania w tym roku. Wszystkie z nich to szerokopojętę „gry niezależne”, więc nie spodziewajcie się na niej żadnych blockbusterów. O to, byście o nich pamiętali, dba cały szwadron ludzi z marketingu i pi-aru, którzy biorą za to ostry hajs. Więc spójrzmy na te nieco mniejsze produkcje, które tak często chwytają nas za serca.

Lista ponownie tworzona jest przez Michała „Miela” Mielcarka oraz Igę Ewę Smoleńską, a gry, jak zawsze, umieszczamy na niej alfabetycznie.

No więc wio – kolejna porcja!


Genesis Noir

Platforma: Windows (i Mac)
Gatunek: Przygodowa
Kiedy: TBA
Link:KLIK

No to listę zaczynamy z przytupem. A właściwie… WIELKIM WYBUCHEM! He, he, he… Ok. Już się trochę pośmialiśmy. Genesis Noir to przepięknie wyglądająca abstrakcyjna gra przygodowa, która opowiada historię trójkąta miłosnego trzech boskich bytów tuż przed big bangiem. Daje nam eksplorować kosmos, dzwonić przez telefon i doświadczać UCZUĆ, a wszystko to ubrane w mokry prochowiec noir. No żesz… wygląda super. Powinno powstawać więcej takich produkcji. (ies)


Get in the Car, Loser

Platforma: Windows
Gatunek: RPG
Kiedy: TBA
Link:KLIK

Ok. Ile bym nie myślała, nie wymyślę lepszego opisu niż ten oficjalny. Get in the Car, Loser (wspaniały tytuł!) to lesbijska przygoda drogi (roadtrip!), inspirowana visual novels z trudnymi wyborami i klasycznymi grami jRPG. Niczego tu nie brakuje, więc proszę włożyć na listę gier. Szczególnie jeśli czujecie niedosyt po FF XV. (ies)


GIGABUSTER

Platforma: Windows
Gatunek: Platformówka akcji
Kiedy: TBA
LinkLINK

Wiecie, co jest super? Dema gier są super. Bardziej super są dema gier, robionych w pojedynkę przez devów takich indie indie. A jeszcze bardziej super, jeśli taki dev nie tylko robi platformera w stylu Megamana (to właśnie Gigabuster), ale też turową hybrydę FPSa i RPG z podróżami w czasie (a to już Time Knight – o tutaj https://forums.tigsource.com/index.php?topic=59523). Cóż za super wariat! Demo Gigabustera do sprawdzenia w tym super miejscu https://gamejolt.com/games/GIGABUSTER/340754. No super super. (mmm)


GTFO

Platforma: PC
Gatunek: Koopowy horror FPS
Kiedy: Wiosna 2019
LinkLINK

Nazwa idealnie oddaje to, co czują bohaterowie gry, przemierzający jakiś podziemny kompleks, gdy zostają zaatakowani przez „przerażające potwory” (widzę, że zombiaki). Nic tylko spieprzać byle dalej. Grę tworzą ludzie od PayDay, ale chwalą się też nazwiskami od The Last of Us, więc będzie i strasznie, i kooperacyjnie. I ładnie. (mmm)


Hamsterdam

Platforma: Mobilki
Gatunek: Bij’Ich’WGórę
Kiedy: TBA
LinkLINK

Mało mamy gier mobilnych na tej liście, więc proszę – oto Hamsterdam. Gra o małym chomiku (jeśli są jakieś duże), który ratować musi swego dziadka oraz tytułowe miasteczko przed zbirami z gangów. Pierze im więc ryje, wyrywa butelki i wymierza soczyste germansplity. Sami zobaczcie zresztą. Ja lubie prać ryje, Asura’s Wrath było spoko, jeszcze lepsza była Bayonetta, więc i chomikiem mogę trochę mord obić. (ies)


Heaven’s Vault

Platforma: PC, PS4
Gatunek: Przygodowa
Kiedy: Wiosna 2019
LinkLINK

Twórcy 80 Days i serii Sorcery! tworzą nową grę przygodową. Pewnie nie trafiłaby na listę, gdyby nie to, że moje serce otwarte jest na archeologie. Fabuła opowiada historię w klimacie science-fiction, która opowiada o odkrywaniu języka i kultury cywilizacji, która już przeminęła. Ujmują mnie bardzo elementy językoznawcze i historyczne, które widoczne są w trailerze. Stąd myślę, że i wy powinniście chociaż zobaczyć, że coś takiego ma powstać. Bo jest to bardzo dobra informacja. (ies)


Hellbound

Platforma: PC (+ ???)
Gatunek: FPS
Kiedy: TBA
LinkLINK

Kurde… wiecie czego więcej potrzebujemy na rynku? Nowego Dooma. Ma jakiś wyjść w tym roku i jaram się jak znicz na Święto Zmarłych. Ale muszę czekać. Więc odświeżam „starego” Dooma (DOOOOM!). Ale okazuje się, że może jest jakiś zastępnik. Może Hellbound mógłby nieco dopomóc w mym głodzie Doomowskim? Więc jeśli czekacie tak samo jak ja, być może powinniście spojrzeć w stronę Hellbounda. Albo chociaż zrobić sobie tę przyjemność i obejrzeć trailer. (ies)


How Do You Know Mr Blue?

Platforma: Windows
Gatunek: Detektywistyczna
Kiedy: Q3 2019
LinkLINK

Mr. Blue zaginął. Ludzie, z którym pracował mogą mieć coś z tym wspólnego. Trzeba ich przesłuchać, ustalić czy kłamią i udowodnić im kiedy rozmijają się z prawdą. Krótko mówiąc – zabawa w detektywa, którą już teraz można sprawdzić w formie dema (o tu, w tym miejscu, tutaj https://gamejolt.com/games/mrblue/334097/download/build/672016). Wygląda jak visual novel, ale na kwasie i z lektorami. (mmm)


Huntdown

Platforma: Windows, PS4, Xbox One, Switch
Gatunek: retrocybershooter z automatów
Kiedy: TBA
LinkLINK

Strzelanka rodem z automatów. Z lokalnym trybem kooperacji. W cyberpunkowym klimacie. Z trzema łowcami nagród do wyboru. Czy trzeba dodawać coś jeszcze? Moda na retro nie przemija, nostalgia wciąż jest silna wśród graczy. Jeszcze ze dwa lata będą nas takie gry bawiły, więc cieszmy się, póki możemy. (mmm)


Ikenfell

Platforma: Windows
Gatunek: Turowe RPG
Kiedy: TBA
LinkLINK

Jeśli kiedyś marzyliście o tym, by być nastolatkiem w magicznej szkole, gdzie uczyć was będą zaklęć i magii to WŁĄCZCIE TEN TRAILER I POSŁUCHAJCIE PIOSENECZKI!!111 (ies)


In the Valley of Gods

Platforma: PC, Mac, Linux
Gatunek: Nie-Firewatch-2
Kiedy: TBA
LinkLINK

Twórcy Firewatch idą za ciosem i tworzą kontynua… aaa nie, wcale nie, bo nie są leniwymi parówami, jak co poniektórzy twórcy (celowo ignoruję, że kupiło ich Valve i mają teraz kasę na co tylko chcą). Nie odwracają się jednak od fanów. Ich nowa gra ponownie będzie fabułą silna. I ma być równie dobrze zagrana jak Firewatch (byle zakończenie nie rozczarowywało). Biorę w ciemno. (mmm)


Inmost

Platforma: Windows, Switch 
Gatunek: Platformówka 2D
Kiedy: 2019
LinkLINK

Oglądam trailer i wierzę twórcom, gdy mówią, że w każdy pixel włożyli dużo miłości. A później czytam obietnice przeplatającej się historii trzech postaci w dwóch różnych światach i do tego rozgrywki łączącej rozwiązywanie zagadek, zwabianie wrogów w pułapki, walkę oraz skradankę, i jestem kupiony. Nie da się nie chcieć w to zagrać. (mmm)


I tyle mamy dla was tym razem. Do następnej części!


Michał Mielu Mielcarek Iga Ewa Smoleńska

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.