Niezatapialny, odcinek 191

Ej, a wiecie, że dzisiaj Światowy Dzień Książki?

Proponuję zatem, byśmy zabawili się w polecanie sobie książek. Ponieważ czytanie jest super i w ogóle. Polecajcie w komciach 3 wasze ukochane książki z jednozdaniowym uzasadnieniem. Tylko starajcie się, by były jak najróżniejsze, dzięki czemu być może znajdą coś dla siebie ludzie z najdziwniejszymi gustami literackimi. Moja trójka:

1 “Lolita” Vladimira Nabokowa. Oczywiście. Bo jest to autentycznie najpiękniejsza powieść XX wieku, doskonale obrazująca Amerykę lat 50.

2 “Parenteza” Elodie Durand. Komiks. Dla mnie osobiście to najlepszy komiks “chorobowy” (choć oczywiście wiem, że są inne, chętniej nagradzane), w którym w końcu ktoś mi przekonująco wytłumaczył na czym polega ten dziwny wstyd chorego, przecież totalnie absurdalny, bo choroba to niczyja wina.

3 “Amerykańska sielanka” Philip Roth. Nie pamiętam już, kiedy ostatnio jakakolwiek powieść tak mnie porwała. Doskonała, cudownie napisana książka, o tym jak Ameryka eksplodowała w latach 60., i o niemożności porozumienia “młodych” ze “starymi” w takich rewolucyjnych momentach. (tutaj napisałem kiedyś dużo o “Amerykańskiej sielance”)

W odcinku występują Domek, Iga i Tomek.

Rozmawiamy o:

  1. Kampanii singlowej z Call of Duty. Black Ops IIII (czy będzie)
  2. Frostpunku, który podoba się Idze, a Domkowi niekoniecznie
  3. Horizon: Zero Down, który podoba się Idze, a Tomkowi niekoniecznie
  4. Zagubionych w kosmosie (serialu)
  5. Little Witch Academia (serialu)
  6. A Way Out, które podoba się Idze, bo gra z lepszymi niż my

Pamiętacie o naszym Patronite, Danielu?

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.