Ostatnia część listy gier do obserwowania, które kiedyś zebrał Mielu

Spotykamy się przy tej okazji po raz siódmy i ostatni.


Pamiętacie jak wieki temu niejaki Michał „Mielu” Mielcarek powiedział u nas w podkaście, że ma taką listę, na którą wpisuje ciekawe gry niezależne, warte obserwowania w 2018 roku? Ta lista została przeze mnie rozjechana. W siedmiu częściach u nas, z opisami, trailerami i informacjami odnośnie gatunku, platformy i daty wydania. Wiele z pozycji Miela wyrzuciłam, bo tytuły nie były wybitne i nie chciałam marnować waszego czasu.

Jeśli dopiero do nas dołączacie, to zdradzę, że lista ułożona jest alfabetycznie. Dla waszej wygody umieszczam tu też linki do pozostałych jej części: część pierwsza, część druga, część trzecia, część czwarta, część piąta i część szósta. Dzisiaj kończymy już tę długą przygodę i dochodzimy do ostatnich literek alfabetowych. Podekscytowani? Ja trochę tak. Więc zaczynajmy!

Tonight We Riot

Gierka, która przedstawia społeczeństwo w pełni opanowane przez kapitalizm. Ludzie stłamszeni przez system powoli mają już dość. Stąd tej nocy rozpoczynają się zamieszki. Urocze zamieszki 🙂

Platforma: PC
Gatunek: trochę beat-em-up?
Premiera: TBA
Link

***

Totem Teller

Trudno coś konkretnego napisać o tym tytule. Wygląda fenomenalnie. Twórcy obiecują możliwość badania fantastycznie zepsutego świata (kliknijcie sobie w linka, serio się opłaca!). Mamy mieć też wpływ na kształt opowieści naszego bohatera. Gra nie ma mieć konkretnego celu. Mamy eksplorować i naprawiać napotkane błędy, by odkrywać sekrety przedstawionej rzeczywistości. Zbudować jej mitologię. Brzmi to dość miałko, ale mam szczerą nadzieję, że ten tytuł DOSTARCZY (piszę to wielkimi literami, żeby nie było żadnych wątpliwości odnośnie tego, że użyłam tego słowa specjalnie, ok?).

Platforma: PC/Konsole (?)
Gatunek: Eksploracja
Premiera: TBA
Link

***

Travis Strikes Again: No More Heroes

GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER GRASSHOPPER
(tyle powinno wystarczyć)

Platforma: Switch
Gatunek: Hack-n-slash
Premiera: TBA
Link

***

Trüberbrook

Gra przygodowa, której akcja rzuca nas w lata sześćdziesiąte na teren Niemiec i w czas zimnej wojny. Wcielamy się w amerykańskiego studenta fizyki, który wygrał wycieczkę do tytułowego miasteczka. Gra wygląda przecudnie, więc myślę, że może was zainteresować.

Platforma: PC/Xbox One/PS4/Switch
Gatunek: Przygodowa
Premiera: TBA
Link

***

TSIOQUE

Ktoś z was tęskni za Dragon’s Lair i sposobem, w jaki był animowany? Ogólnie do TSIOQUE ciągnąć może was nostalgia związana z przygodówkami lat osiemdziesiątych (trailer obiecuje rozgrywkę, wyciągniętą wprost z tego okresu; sami sprawdźcie). Ja trochę tęsknię, więc może ktoś z was też. Dominik?

(bonus: gra oferuje demo, więc jest typowo z lat osiemdziesiątych, co?)

Platforma: PC
Gatunek: Przygodowa
Premiera: 1 kwartał 2018 (coś im się już czas kończy powoli)
Link

***

UFO 50

Jeśli zastanawialiście się, co porabia twórca Spelunky (poza sequelem), to nie musicie zastanawiać się dłużej. Kolekcja pięćdziesięciu mini gier! Twórcy (bo jest ich rzecz jasna znacznie więcej!) obiecują, że każdy z tytułów jest skończoną grą, a przejście całej kolekcji może zająć nawet sto godzin.

Platforma: PC (później inne platformy)
Gatunek: Różniaste
Premiera: TBA
Link

***

UnDungeon

Po prostu kliknijcie pod spodem. Nie pożałujecie.
(+ muzyczka <3)

Platforma: PC
Gatunek: RPG/Roguelike
Premiera: TBA
Link

***

Unforseen Incidents

W małym miasteczku Harper Pendrell, lokalna złota rączka, napotyka na ulicy bardzo chorą kobietę. Jest to tylko pierwsze z serii wydarzeń, które nakierują go na tajemniczą konspirację, niezwykle groźną chorobę i wydarzenia, które doprowadzić mogą do upadku ludzkości. Ale co może zrobić Harper, którego jedynym narzędziem jest jego multitool?

Platforma: PC
Gatunek: Przygodówka
Premiera: wczesny 2018 (nie sugerujcie się datą z trailera)
Link

***

Unruly Heroes

Trochę Trine a trochę Rayman? Eyecandy.

Platforma: PC/PS4/Xbox One/Switch
Gatunek: Action
Premiera: TBA
Link

***

Untitled Goose Game

WSZYSTKIE SERDUSZKA OD IGUSI! PATRZCIE NA TĘ GĘŚ! HAHAHA!!

(od twórców Push Me Pull You :D)

Platforma: TBA
Gatunek: GOOSE GAME
Premiera: TBA
Link

***

Unto The End

Historia utraty i zemsty. Gdzie jest się małym ludzikiem, który w brutalny sposób zabija inne małe ludziki. W bardzo klimatycznym otoczeniu. Ciekawa giereczka. Co więcej, twórcy obiecują walkę opartą na umiejętnościach gracza, więc już w ogóle mnie zainteresowała.

Platforma: PC
Gatunek: Przygodowa/Akcji
Premiera: TBA
Link

***

Vane

Lubicie trójwymiarowe gry drogi, w których wcielamy się w dzieci rozwiązujące zagadki logiczne i pokonujące przeszkody przez utrzymywanie równowagi, wspinanie się i inne podobne czynności, które wykonują dzieci w grach? Wiecie: Last Guardiany, Ico, Brothers? No, jeśli tak i jeszcze kręci was trochę mroczniejszy klimat, to może powinniście obserwować Vane.

Platforma: PS4
Gatunek:
Premiera: TBA
Link

***

Visage

W samym trailerze widać mnóstwo inspiracji P.T., RE VII, Trauma Center (kto wychwyci o co chodzi, ten kozak), i szeregiem produkcji kinematograficznych. Czy dowiozą? Trudno powiedzieć. Ale może warto mieć to na radarze.

Tutaj pojawia się również pytanie, czy gra w końcu się ukaże. Ominęli już zeszły rok, w którym miała się ukazać, a twórcy nie informują o rozwoju projektu bardzo regularnie…

Platforma: PC
Gatunek: Horror
Premiera: TBA
Link

***

Wargroove

Kiedy już znudzi ci się Into the Breach i ponownie zatęsknisz do Advance Wars, kiedy melancholijnie patrzeć się będziesz przez okno, na tonące w deszczu ulice, pomyśl o Wargroove. I pograj z ziomkami.

Platforma: PS4/Xbox One/PC/Switch
Gatunek: Strategia turowa (do 4 graczy)
Premiera: TBA
Link

***

Warlocks 2: God Slayers

Jeśli wasi znajomi z poprzedniej pozycji na tej liście postanowili zostać na „jeszcze jedno”, to możecie odpalić zawsze Warlocks 2: God Slayers. Może koledzy nie chcą już myśleć strategicznie, tylko powpatrywać się w giereczkę z retro stylistyką i pozabijać ludki? Ja nie wiem. Spytajcie swoich gości.

(bonus za dzikie krowo-świnie!)

Platforma: PC
Gatunek: RPG
Premiera: 3 kwartał 2018
Link

***

Wattam

Dwa słowa: Keita Takahashi. I wszystkie serduszka igi, które jeszcze pozostały pokitrane po kieszeniach.

Platforma: PS4/PC
Gatunek: Przygodowa
Premiera: TBA
Link

***

Where the Water Tastes Like Wine

To jest trochę coś, co spełnia tę samą potrzebę, co sięganie po literaturę Jacka Londona. Where the Water Tastes Like Wine to rodzaj folkowej legendy Amerykańskiej, opowiadającej o podróżowaniu i dzieleniu się historiami. Coś fantastycznego, guyz.

Platforma: PC
Gatunek: Przygodowa
Premiera: Dostępna na Steamie!
Link

***

Wizard of Legend

Dwuwymiarowy, szybki dungeon crawler (locho-czołgacz?) z trybem kooperacyjnym i jedną z najlepszych nazw z tej listy.

Platforma: PC/Switch/
Gatunek: Locho-czołgacz. Nooice.
Premiera: Wczesny 2018
Link

***

Wytchwood

Wytchwood daje się wcielić graczowi w czarownicę, przed którą matki przestrzegają swoje pociechy. Wyłazimy więc i szwędamy się zbierając zioła i wszelkie inne paskudztwa potrzebne do naszych tajemniczych eliksirów. Przy okazji nakładamy też zaklęcia na ludki. Fajne. I wygląda cudnie <3

(bonus za to, że to kolejny Harvest Moon)

Platforma: PC
Gatunek: Krafconko (ok już serio nie chce mi się w gatunki :D)
Premiera: TBA
Link

***

Yoku’s Island Express

Wcielamy się w pół listonosza, pół robaka i pół piłkę do pinballa. W OTWARTYM ŚWIECIE! Z kochanymi dźwiękami! Takie pozytywne zakończonko naszej listy 🙂

Platforma: PC/Switch/Xbox One/PS4
Gatunek: Pinball? Zręcznościowa?
Premiera: 2 kwartał 2018
Link

I to koniec naszej wspaniałej przygody! Chciałam podziękować wam za to, że chciało się wam poświęcić trochę czasu na rzucenie okiem na te giereczki, które przeszły (z myślą o Tobie!) podwójny proces selekcji! Dobrzy z was ludzie, kochani!

Jeszcze odsyłam do przeglądu gier polskich, który znajduje się pod tym adresem.

:* :* :*

—-

Michał „Mielu” Mielcarek oraz Iga Ewa Smoleńska

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.