Siódma część listy Miela, co są na niej niezależne gry do obserwowania

Więc klikajcie i zjadajcie ją równo!

Hej – trochę nam się przesuwa ta lista, bo już połowa kwietnia, ale za to jakie mamy dla was giereczki, to głowa mała.

Kolejna, siódma część, ponownie idzie wraz z alfabetem. To też przedostatnia lista, więc pewnie jeszcze w tym tygodniu, lub z początkiem kolejnego, pożegnamy się już na ten rok i podsumujemy nasze znaleziska w styczniu.

No to hej, ho i lecimy!


Session

Platforma: PC, Xbox One
Gatunek: DESKOROLKÓWKA
Kiedy: TBA
LinkKLIK

Ej… to nie jest S.K.A.T.E. ale i tak będę grać jak zła. Szczególnie po tym co stało się z THPS-ami. (ies)


Skatebird

Platforma: PC
Gatunek: DESKOROLKÓWKA ale lepsza
Kiedy: TBA
LinkKLIK

TO JEST NAJPRAWDOPODOBNIEJ NAJBARDZIEJ KLUCZOWE DZIEŁO W HISTORII MEDIUM GIER ELEKTRONICZNYCH. Ptaszek na fingerboardzie. Który próbuje być najlepszym, jakim być potrafi. Kwile jak świnka za każdym razem jak oglądam ten trailer. (ies)


Skin Deep

Platforma: PC
Gatunek: FPS
Kiedy: TBA
LinkKLIK

Skin Deep. Blendo powraca z kolejnym… niekonwencjonalnym tytułem. Skin Deep. FPS z kichaniem, bez butów w nieliniowo generowanym statku kosmicznym. Skin Deep. Zróbcie sobie tę przyjemność i obejrzyjcie trailer. Skin Deep. Bo warto. (ies)


Songbird Symphony

Platforma: PC, PS4, Switch
Gatunek: muzyczna platformówka
Kiedy: 25 czerwca
LinkKLIK

Ma na imię Birb <3 I chce dowiedzieć się kim jest, bo przecież widzi, że jest odmieńcem i nie należy do stada. Będzie dużo ćwierkania i śpiewania, bo to nie jest zwykła platformówka, tylko platformówka muzyczna. Z walkami z bossami. I ma demko na itch.io [https://joysteak.itch.io/songbird-symphony-v02]. Oby było super jak Yoku’s Island Express. (mmm)


Soundfall

Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch
Gatunek: muzyczna platformówka
Kiedy: 2019
LinkKLIK

Ma na imię Melody i tajemnicza siła przeniosła ją do świata Symphonii. Teraz musi walczyć w rytm muzyki i może to być muzyka gracza, która zresztą wpłynie na to, w jaki sposób generowane będą poziomy. Będzie kooperacja dla czterech osób, więc jest szansa, że odpalę to zanim zagram w Klang, który leży na dysku i czeka… i czeka… (mmm)


Steel Division 2

Platforma: PC
Gatunek: RTS
Kiedy: 2 maja
LinkKLIK

W życiu nie słyszałem o Operacji Bagration, ale czytam, że była to prawdopodobnie największa klęska Wehrmachtu podczas drugiej wojny. No i fajnie, bo już w maju będzie okazja wybrać się na front wschodni i skopać tyłki naziolom (tak jak powinno się robić) w tym RTS-ie od twórców choćby R.U.S.E.. Będą tryby solo, kooperacji i multi. Do tego 25 map i 600 jednostek. To już raczej nie jesti indie, ale co tam, brakowało nam takiej gry na liście. (mmm)


Stormdivers

Platforma: PC
Gatunek: Battle royale
Kiedy: TBA
LinkKLIK

Jeszcze nie wiem, jak czuję się z tym, że Housemarque robią multiplayerową strzelaninę tpp (oczywiście battle royale), ale ich gry – Resogun, Dead Nation i tak dalej – to zawsze była kupa rozpierduchy i dobrej zabawy, dlatego bardzo chcę zobaczyć, co im się w głowach urodziło. A teraz przeczytajcie to zdanie na głos. (mmm)


Stygian: Reign of the Old Ones

Platforma: PC
Gatunek: RPG
Kiedy: TBA
LinkKLIK

Ok – w tym przypadku mamy do czynienia z dwoma bardzo fajnymi rzeczami. Po pierwsze ze światem inspirowanym twórczością H.P. Lovecrafta (chociaż w ostatnich czasach to raczej nie stanowi gwarancji jakości… tak Call of Cthlulhu: the Official Video Game, patrze na ciebie!). Ale wciąż mówi to wiele o klimacie, w który celowali twórcy. Po drugie mamy izometryczny cRPG, którego przecież w naszym gronie mamy fanclub (i tu przypominam o składkach członkowskich). Niestety trailer nie jest zmontowany idealnie, a nawet, ktoś mógłby rzecz, że dość słabo. Ale gra ma serce we właściwym miejscu, więc sobie ją odnotujcie. (ies)


Tales of the Neon Sea

Platforma: PC, Xbox One, PS4, Switch
Gatunek: Przygodówka
Kiedy: TBA
LinkKLIK

Tę grę polecić mogę osobiście, gdyż grałam w dość długie jej demo na zeszłorocznym gamescomie. Tales of the Neon Sea to gra przygodowa, w której równolegle prowadzone są dwa główne wątki. W jednym z nich jesteśmy detektywem w prochowcu, mieście przyszłości i całym tym jazzem. W drugim jesteśmy jego kotem, który rozwiązuje mafijne problemy, które znane są tylko kociej rasie. Gra jest klimatyczna i z pewnością przypadnie wam do gustu, więc nie czekajcie tylko zobaczcie jej trailer i dodajcie ją do listy. (ies)


The Beast Inside

Platforma: PC
Gatunek: Straszydło
Kiedy: TBA
LinkKLIK

Horror. I jeśli kroś z was spojrzy na powyższy filmik, to nawet fajnie się zapowiadający. Oczywiście, że trochę P.T. ale też i Layers of Fear. Tyle, że to nie jest materiał na silniku z gry. To oszustwo! Wkręcają was! No ale i tak poczekam i zobaczę. A Wy? (ies)


The Blind Prophet

Platforma: PC
Gatunek: Przygodówka
Kiedy: TBA
LinkKLIK

Jest jedna rzecz, którą kochamy prawie tak bardzo jak izometryczne erpegi. Klimatyczne i ślicznie wyglądające gry przygodowe. A the Blind Prophet właśnie taką jest. Lakoniczny opis tylko dodaje grze uroku – rozwiąż tajemnicę i walcz z wielkim Złem. A trzecia rzecz, jaką lubimy, to WIELKIE ZŁO. (ies)


The Bradwell Conspiracy

Platforma: PC
Gatunek: FPPuzzler
Kiedy: TBA
LinkKLIK

Dobra, tak naprawdę, to nie wiem, jaką grą będzie The Bradwell Conspiracy. Twórcy powiedzieli tylko, że to FPP stawiający na narrację, choć pewnie zagadek też nie zabraknie. Gracze zwiedzą budynek korporacji Bradwell, w którym doszło do wybuchu. Bohaterowi udało się przeżyć, podobnie jak niejakiej Amber, z którą będzie można komunikować się przez okulary AR. Wygląda fajnie, robią to ludzie z doświadczeniem w AAA, wydaje ekipa od I Am Bread. Może być ciekawe. Obserwujemy. (mmm)


The Forgotten City

Platforma: PC, Xbox One
Gatunek: Dzień Świstaka
Kiedy: Q3/Q4 2019
LinkKLIK

OK, łatwo mnie kupić, ale uwielbiam takie historie. Człowiek zrobił moda do Skyrima, w którego zagrało dwa miliony ludzi. A teraz robi z tego pełnoprawną grę. Bosko. Będzie to zabawa w przeżywanie w kółko tego samego dnia, by zapobiec śmierci 26 osób. Przy okazji rzućcie okiem na inny dzieńświstakowy projekt – Twelve Minutes [http://twelveminutesgame.com]. Czekam jak zły! (mmm)


The Last Campfire

Platforma: TBA
Gatunek: Przygodowa
Kiedy: TBA
LinkKLIK

Urocza gierka o małych, prześlicznie animowanych pamperkach, które szukają istoty bytu i drogi do domu. Zobaczcie trailer, jest wybitnie klimatyczny. Ok, a teraz wszyscy usiądźcie. I się nie zesrajcie. To gra studia od No Man’s Sky. (ies)


The Pathless

Platforma: PC, PS4
Gatunek: Przygodowa
Kiedy: TBA
LinkKLIK

Nie wiem ilu z was pamięta Abzu od Giant Squid Studios? Gra o mitologii azteckiej, która w całości odbywała się pod wodą – to te takie “inne journey” (które, ogólnie, zostało założone przez Matta Nave z thatgamecompany). No więc teraz mamy podobne przeżycie, tylko z panią i ptakiem. I znowu jest śliczne. Sami zresztą zobaczcie. (ies)


The Sojourn

Platforma: PC, PS4, Xbox One
Gatunek: walking sim
Kiedy: 2019
LinkKLIK

Jeszcze jedna historia o przechodzeniu między światami światła i ciemności. I rozwiązywaniu zagadek. Niby temat ograny, ale jakoś nie chce się znudzić. Dla miłośników walking simów jak znalazł. Dla wszystkich innych okazja do zrobienia sobie przerwy od zabijania. Albo grania w piłkę. Czy co tam robicie. (mmm)


I to tyle. To przedostatnia część listy, ale z Mielem obiecaliśmy sobie, że do końca kwietnia skończymy już ze wszystkim. Więc proszę trzymać za nas kciuki, kochani!


Michał “Użytkownik PlayStation Vita” Mielcarek oraz Iga “Ewewewewewewewa” Smoleńska

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.
 • Sigvatr

  “Stygian: Reign of the Old Ones”, “The Blind Prophet” i “The Forgotten City” brzmią (jak dla mnie) najbardziej zachęcająco. Przynajmniej na razie.

 • Bartosz Witoszka

  Soundfall mnie totalnie kupiło, dzięki!

 • Edi Mercredi

  Świetne, zabawne opisy do ciekawie zapowiadających się gier.

  Swoją drogą zastanawiam się jak cenowo będą te produkcje wyglądały.
  Zwłaszcza w obliczu wysokich cen paliwa (5zł za litr), jest to dosyć istotne.

 • Patryk Fijałkowski

  Ej, ja nie jestem jakiś sucker na słodkie rzeczy, ale Skatebird jest TAK ZABÓJCZO UROCZY. <3