Niezatapialni 220

A więc nagraliśmy kolejny odcinek. CO WY NA TO?

Pewnie nie spodziewaliście się, że nam się uda, co? Nie przewidywaliście, że to będzie trwało tak długo? Nie dawaliście nam zbyt wielu szans? Co? Co? A… dawaliście? Wierzyliście w nas? Cóż… To miłe. Ludzie powinni być dla siebie mili. Nam jest bardzo miło, że jesteście z nami. No to teraz już bierzcie się do słuchania, a ja wracam do grania na Switchu. A… bo kupiłem Switcha!

Uwaga: w sekcji CO. JEST. GRANE. mówimy o GRIS. Ze spoilerami. Nie jest to gra, którą można zepsuć spoilerem, ale bądźcie ostrzeżeni. Spoilujemy pomiędzy 14 a 18 minutą.

UWAGA 2 (od Dominika): około 31 minuty coś się dzieje z mikrofonem Tomka, a my orientujemy się, że coś jest nie tak około 41 minuty i naprawiamy.

W odcinku rozmawiamy o:

 1. Zwolnieniach w Activision Blizzard
 2. Nintendo Direct
 3. Zmianach w Sony Interactive Enterteinment

Występują: Tomek, Domek, Iga.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.
 • budda

  Iga love! Też zawsze jak myślę Robocop, to staje mi przed oczyma gość w kwasie 🙃

  • Edi Mercredi

   Ciekawe, bardzo ciekawe. To może nie drastyczne sceny mnie jakoś atakowały mentalnie. Niemniej pamiętam olbrzymie wzruszenie. To jednak był policjant z rodziną. Później jak dobrze pamiętam zczyścili mu przeszlość a on był już w przysłowiowych 90% z żelaza. Óps spoilers

 • Chris Black

  Dzieki za odcineczek!

 • Ludwig

  assassin division cry

 • k0n

  TIRURIRU Kondzio Fact Checking!

  Sprostowanie do kwestii Opportunity:

  1. NIE jest prawdą, że to Opportunity wysłał ostatnio ‘pożegnalny’ sygnał.
  To NASA/JPL nawiązało 12 lutego ostatnią próbę kontaktu (po niemal roku starań o przywrócenie łączności).
  Nie uzyskawszy odpowiedzi uznano, że już najpewniej się nie uda się z nim skontaktować i oficjalnie zakończono misję.
  ALE…

  2. JEST prawdą, że ostatni meldunek od Opportunity mówił o tym, że jest ciemno, a bateria jest bliska wyczerpania. To było 10 miesięcy temu, 10 czerwca 2018.
  Miało to miejsce podczas wspomnianej przez Igę potężnej burzy piaskowej.

  3. NIE jest prawdą, że NASA/JPL wprowadziła łazik w stan hibernacji – to Opportunity sam w niego przeszedł, właśnie w wyniku w/w niskiego stanu baterii i braku światła. Najprawdopodobniej podczas tej burzy piaskowej łazik został przysypany pyłem, co uniemożliwiało ponowne naładowanie baterii. NASA liczyła na to, że silne wiatry wiejące od listopada do stycznia “oczyszczą” panele i przywrócą go do życia.
  ALE…

  4. Druga z teorii dotyczących tej sytuacji JEST związana z przechodzeniem w stan uśpienia – Oppy, aby oszczędzać baterię, każdej nocy *wyłączał* m.in. ogrzewanie. (Była to korekta wprowadzona już w trakcie misji – okazało się, że zużycie baterii na ciągłe grzanie jest zbyt duże).
  Niski stan baterii mógł namieszać w ustawieniach wewnętrznego zegara łazika, co mogło spowodować pozostawienie ogrzewania stale włączonego i dalsze wyczerpanie baterii poniżej krytycznego poziomu, nawet jeśli panele słoneczne ją doładowywały.

  Kwestia temperatury i ogrzewania ma znaczenie o tyle, że obecnie na Marsie panuje zima i Oppy potrzebuje ogrzewania, by utrzymać temperaturę powyżej limitu, na który został zaprojektowany. Jeśli jest rozładowany, to nie może się w ogóle dogrzać i może ulec zniszczeniu.

  https://www.theverge.com/2019/2/13/18223144/nasa-mars-opportunity-rover-radio-silence-dust-storm-end-of-mission

  • k0n

   Swoją drogą, gdy zaczęły się problemy z komunikacją z Opportunity, pojawiły się głosy, że plan ratunkowy NASA jest niewystarczający. Polecam lekturę linkowanego artykułu i innych, do których się odnosi.

   • Sigvatr

    Plan ratunkowy? Właśnie po się wysyła sądy i roboty, aby nie musieć mieć planów ratunkowych.

    • k0n

     Ok, “ratunkowy” to może nie najlepsze określenie w tym wypadku. Ale zdecydowanie bardziej zwięzłe, niż “Plan na odzyskanie łączności i przywrócenie łazika do działania.”

 • Marcin Szymański

  Ubi Gaming Universe już się dzieje, Dominik, zobacz to: https://www.youtube.com/watch?v=BKXKndPpA1U&t=0s

  • Sigvatr

   A w Watch Dog są odniesienia do Abstergo 🙂
   Edit: sorry, napisałem to zanim obejrzałem do końca.

 • egzekutor posępnych czarności

  I zamiast nagrać Gris jak przechodzicie całośći wrzucić na jutubki żeby ludzie moglo “przejść” ją z wami, to “przeszedłem” gre na youtubie z jakimś losowym kanałem oglądając ją bez Was. Ale rozumiem, brak czasu i takie tam. Pozdro Dominik, Iga, Tomek

  • dfghj

   sory za błędy. Mam trohe wyje*ane na to

   • mroczny ziomek z bejbe

    No dobra, troche jestem takim WAszym przysłowiowym “Ziomkiem z bejbe” Ale to chyba źle, że w nocy rozmawiam sam ze sobą w komentarzach pod Waszym odciniem.

    • macosxgeek

     Nieludzko. Wręcz. Na całe szczęście zamiast pod odcinkiem rozmawiasz ‘pod Waszym odciniem’ – tak czy inaczej – nie gadaj do siebie w komentarzach – nawet się nie zauważysz kiedy się kapno. A ftedy bedzie jusz za poośno. 😀

    • Tomasz Pstrągowski

     Nie ma nic niewłaściwego w komentowaniu swoich własnych komentarzy po pijaku;) Nigdy się nie zmieniaj!

 • macosxgeek

  Dziękuję za odcinek. 🙂 xd

 • macosxgeek

  Powiem tak:

  Zbyt wiele artykułów to się nie wyświetla pod tym tag’iem…

  http://niezatapialni.com/?tag=lewactwo

  ;d

 • Jack

  Dzięki za odcinek
  Dwa pytanka:
  1. Można link do rozmowy tych dwóch wspomnianych panów?
  2. Jak wyglądają wasze statystyki na Spotify jeżeli możecie zdradzić. Zwiększyliście zasięg?

 • j_k

  Nie wytrzymałem za pauzowałem odcinek i stwierdziłem że jak nigdy nie piszę komentarza teraz muszę! Słuchając was gram w tego Spider-mana na PS4 i może God of War faktycznie to nie jest ale jest to naprawdę to super zabawa. Bujanie na sieci 10/10 tyle w temacie! :p Bawię się znacznie lepiej niż przy RDR 2.

 • Fredosław

  Nie ma nic specjalnie smutnego w losie Opportunity. To całe użalanie się nad robocikiem jest infantylne. To było kurewsko udane urządzenie, które miało działać 3 miesiące, a działało 15 lat. Wyobraźcie sobie że wasz samochód działa skrajnie niekorzystnych warunkach przez 15 lat beż żadnego serwisu.
  Obecnie z tego co kojarze są dwie czynne sondy na Marsie, Curiosity (od 7 lat) i InSight (3 miesiące). Opportunity to optymistyczna historia triumfu człowieka.

  • Tomasz Pstrągowski

   Mój X360 miał umrzeć raz, dwa, bo był jeszcze z pokolenia RROD, a przeżył 11 lat. I powiem Ci, że jego odejście złamało mi serce.

 • Sir Mesmer

  Myślałem, że Tomek po prostu wstał i poszedł do kuchni.

  Dzięki za odcinek, słucham co prawda jak lamus w czwartek, ale poprawił mi humor, bo to był ciężki tydzień :/

  • Sigvatr

   Miałem tak samo 😀 dobrze nie mogłem wtedy pisać komci.

 • Sasilton Mihawk

  Sporo rozmawiacie o tym yongyea. Też go oglądałem, ale przestałem, gdy zdałem sobie sprawę, że 5 minut oglądam, jak czyta newsa.
  Z tego typu kanałów spodobał mi się Laymen Gaming. YT mi polecił przy okazji dramy z F76.

 • Edi Mercredi

  Czas na garść kolejnych faktów. Jak tutaj walczyć o prawdę historyczną? Także w grach. A trzeba!
  Jak w 1957 r. (czyli 12 lat po II wojnie ) prezydentem Austrii zostaje Adolf Schärf.
  Przy czym Królem Szwecji od 1950 jest Gustaw VI Adolf. Tak zapytam z tej dynastii Adolfów?
  W międzyczasie na czele ONZ stoi uwaga Pan ze Szwecji także a przewodniczącym Komisji Europejskiej jest Niemiec. Czyli bez urazy, ale moim zdaniem przedstawiciel narodu wymyślonego jako narzędzie do dokonania największych zbrodni na ludzkości. Na koniec takie przemyślenie nie w temacie, ciekawe czy i kiedy powróci się do pomysłu uznawania Palestyny jako państwo? Szkoda mi tych rdzennych mieszkańców tamtego regionu. Pozdrawiam.

 • Irieid Host
 • Irieid Host

  Bo Neill Blomkam robi https://www.imdb.com/title/tt8688550/ 😉