Niezatapialni, odcinek 199 i pół

To jest opis, którego nie chciałem pisać.

Ba, w zasadzie nastawiałem się już na to, że go nie napiszę, że zrzucę to na Igę, albo na Dominika, wymyślę jakąś wymówkę, zacznę coś robić, cokolwiek, byle tylko nie musieć znów myśleć o tym cholernym opisie, który do niczego w sumie nie służy, poza wypełnieniem miejsca na stronie w okolicach odcinka. Ale potem Domek pisze, czy nie napisałbym opisu i odpowiadam mu, że tak, oczywiście, że bym napisał. Nie to, że taki dobry ze mnie człowiek, wcale dobry nie jestem – raz wprawdzie uratowałem życie jeżowi na skrzyżowaniu, ale innym razem byłem bardzo niemiły dla Leszka z 8a i do dziś mam wyrzuty sumienia, bo jemu się zrobiło bardzo przykro, a ja w ogóle nie miałem do niego pretensji, w zasadzie, chciałem się tylko popisać przed kumplami, no ale sytuacja ta nauczyła mnie, że nie jestem dobrym człowiekiem, tylko wilkiem, i tak jak wilk, jestem w stanie pójść za głosem stada, nawet jeżeli wiąże się to z zagryzieniem najsłabszego osobnika. Dumą mnie to nie napawa, ale od tamtej pory staram się jakoś zadośćuczynić, zmazać tę hańbę, coś tam przedsięwziąć, żeby w dniu sądu ostatecznego móc powiedzieć przed bogiem i przodkami, że przepraszam, to z Leszkiem z 8a to była pomyłka, a ja wcale taki zły nie jestem, patrzcie, raz nawet kota uratowałem, a kiedy indziej napisałem opis i wcale nie zepchnąłem tego na Dominika, ani na Igę, jak miałem pierwotnie w zamyśle.

W odcinku rozmawiamy na następujące tematy:

 1. Cyberpunk 2077, bo czemuż nie?!
 2. Końcu serii Dark Souls i nowym projekcie From Software
 3. Filmie “Wszystko z nami w porządku”
 4. Serialu “Rozczarowani” (przy okazji którego pada najlepszy dowcip w historii podcastu, aż Dominik się psuje)

PS Przypominamy, że będziemy na Coperniconie i 15 września nagramy na nim dwusetny odcinek, więc też tam bądźcie, jeżeli tylko macie okazję!

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.
 • Chris Black

  Dzieki za odcineczek!

 • Sasilton Mihawk

  Po 199,9 będzie 199.91, czy 199.11?

  • Cruzer Alone969

   Myślę, że będzie sto dziewięćdziesiąty dziewiąty przecinek sześć. dokładnie taki.

 • Woroq

  Dobra wiadomość 🙂 Sekiro nie tylko na PS4, + Xbox O + PC

  • Dominik Gąska

   O fajnie!

 • Jack

  Dzięki za odcinek

 • Spoko jak zawsze good content 🙂
  Dominik masz podobnie jak ja, tylko u mnie zamiast Expanse jest Breaking Bad – Podchodziłem raz…. odpadłem, podchodzę 2gi….i znowu nic. Nawet ostatnio zrobiłem 3 podejście i nadal nie jestem w stanie wciągnąć się w serial. Po prostu sama idea nauczyciela który ma raka i zaczyna gotować mete jest idiotyczna i nie widzę w tym nic co mogło by przykuć do oglądania.
  Expanse też do mnie nie trafia, (nuuuuuudaaaa, zieew) ale się nie katuje – trochę dziwne co?
  Jak chcesz sobie Dominiku oglądnąć jakiś serialik a podchodzą ci klimaty prawnicze to oglądnij sobie Good Wife – wszystkie sezony są już na Netflixie a na HBO GO jest spinnoff Good Fight – ale już nie tak dobry jak poprzednik, ale OK.

  • Sigvatr

   > Po prostu sama idea nauczyciela który ma raka i zaczyna gotować mete jest idiotyczna i nie widzę w tym nic co mogło by przykuć do oglądania.

   Eee… bo to nie o tym jest serial? Tzn, jest, ale to jest raczej wątek “wprowadzajacy” do właściwego mięsa (który zdradza tytuł). A tak po za tym, co jest w tym idiotycznego? że nauczyciel ma raka, czy że potrzebuje piniędzy na rodzinę?

   • No raczej to, że gotuje i udaje mu się przeżyć przez 1 sezon. Jego wspólnik to totalna ciotka w tym biznesie.A Walter nie dość, że idzie jak czołg to jeszcze zadziera z totalnym Loko i prawie nic mu nie jest.
    Sama idea, że inteligentny, czujący człowiek (notabene rodzinny) chce zarabiać na jednym najpaskudniejszych biznesów jakie wymyślił człowiek mnie odpycha. Sama motywacja do robienia tego co on robi jest ohydna i totalnie nie potrafię zidentyfikować się z takim anty bohaterem. To co robi jest tak bardzo krótkowzroczne, że aż głupie. Zamiast kasy odziedziczyli by raczej bandę kolesi nastawionych do konkurenta co najmniej niechętnych i niezbyt dobrze nastawionych do jego członków rodziny. Wiem, wiem, to tylko serial ale po prostu jakoś nie mogę przyjąć tego do wiadomości i odpycha mnie od serialu niż przyciąga. Może jestem inny…

    • Sigvatr

     > Sama idea, że inteligentny, czujący człowiek (notabene rodzinny) chce
     zarabiać na jednym najpaskudniejszych biznesów jakie wymyślił człowiek
     mnie odpycha.

     No właśnie o to chodzi.

 • Sigvatr

  Jakoś minęła mnie ta zła fama prezentacja Cyberpunka, można jakieś linki prosić?

 • Miłosz Kowalski

  Tomek, kolejna wyliczanka dla Ciebie 😀
  https://www.youtube.com/watch?v=uUgkrwJ-VSw

  • Tomasz Pstrągowski

   Jezu. Dostałem raka od tego filmiku. To jest ten rodzaj żeny, że udziela się ona także widzowi, i było mi po prostu szkoda prowadzącego. Wisisz mi 3 minuty życia (więcej nie dałem rady).

   • Miłosz Kowalski

    Staram się często nie zwracać uwagi na jego gimbusiarskie wstawki, bo masz racje że są żenujące.
    A tak to całkiem normalny lewak.

 • Sasu Tw

  Cześć!
  Ujawniam się po raz pierwszy, słucham bo lubię i pozdrawiam prowadzących!