Niezatapialni odcinek dwieście siedemdziesiąty szósty

Kliknij pod spodem, by zobaczyć gryzmołkę i opis odcinka!

Nie wiemy czy obchodzicie, ale ustawowo macie wolne, więc wesołego jajka, czy tam spoko wolnego, bo weekend dłuższy i WYJĄTKOWO można posiedzieć w domu, c’nie?

W odcinku mówimy o RE2, Doomie, trochę o Animal Crossing, o przemocy domowej i nie pozwalaniu w granie w gry, o nowym padzie do ps5, który to zmartwychwstał dnia trzeciego, a przynajmniej ludzie tyle o nim piszą, że już ze dwie ewangelie by wyszły, zdradzamy nieznane fakty biblijne, mówimy o nowej grze Riot, bo jesteśmy młodzieżowi, a Tomasz przypomina nam Modern Warfare2. Uf… powiedzcie to zdanie bez brania oddechu, trzy razy szybko.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas na patronite! I wszystkim-wszystkim za słuchanie!

pozdrawia was Sojuz-pies.

W tym wielkanocnym okresie pamiętajcie, że Rei cierpiała za nasze grzechy:

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.
 • Mrkjad

  Podcast Igi i Dominika o horrorach powinien nazywać się GROza.

  • Sigvatr

   Zgadzam się 🙂

  • Edi Mercredi

   Zakamuflowana opcja horrorystyczna.

   O zgrozo

   Po prostu zaprowadzić kącik “godzina grozy” (tm Iga) i rzutem na taśmę podbić podcast tematycznie.

   Imperium Horrorum na pokładzie!

 • Sigvatr

  Nie słuchałem, ale przyznam, że ten rysunek z opisu jest świetny. Zwłaszcza pomysł z wykorzystaniem tych zwierzaków w charakterze wierzchowców 🙂 Takie pytanie: to nie Dominik powinien być na Kurczaku (jako najbliższemu czokoboksowi?)?

 • juszczyn

  Dominik

  Gry TFT
  Od riotu.Ściągasz league of legends
  Od steama.Ściagasz grę dota
  lub inne klony na mobilki

 • Chris Black

  Dzieki za odcineczek!

 • macosxgeek

  Dzieki za odcinek! 👍

 • Paweł Kuzia

  Nie wiem jak z jakością, bo słuchałem na głośniku telefonu, ale we flow w ogóle nie czuć, że nie nagrywacie w jednym pomieszczeniu. Super odcineczek w ogóle, dawno się tak nie śmiałem słuchając Was! Dużo serduszek przesyłam <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

 • Siema, Dzięki za odcineczek. Ale mam taką małą prośbę może te kawały o religii by trochę stonować?
  Lubie was ale czasami mnie trochę to żenuje. Może w waszych środowiskach jest to OK ale nie każdy ma tak luźne podejście jak wy.

  Pozdr.

  • Paweł Kuzia

   A to nie są bardziej żarty z dziwnego połączenia religii chrześcijańskiej z jakimiś dziwnymi tradycjami z zającami i jajkami?

   • wielkimistrz

    Jestem jeszcze przed odcinkiem ale jeśli jest tak jak mówisz to popełnili duży błąd merytoryczny. To o zwyczajowo nazywa się religiami chrześcijańskimi (katolicyzm rzymski to nie jest jedyna denominacja chrześcijańska), to tak naprawdę połączenie bliskowschodniego mitu z mniej lub bardziej lokalnymi tradycjami ludowymi

    • Paweł Kuzia

     Nieeeeee, to ja go popełniłem wyjaśniając z czego się śmieją 🙂

  • wielkimistrz

   Miałem przerwe w słuchaniu podkastów ale Twój komentarzmnie zainteresował. Aż przesłucham. Ciekawe czy Niezatapialni zakwestionowali teorrię wszechświata według której Polska krąży wokół Watykanu?

   • Chciałem tylko zwrócić uwagę na temat traktowania pewnych dziedzin życia innych ludzi.

    Ciekawe czy Niezatapialni zakwestionowali teorrię wszechświata według której Polska krąży wokół Watykanu?

    – Really? Śmieszy cie to? Please… wystarczy tylko lekko zwrócić uwagę a zaraz znajdzie się obrońca postępowego świata.

    • wielkimistrz

     Oczywiście że mnie to śmieszy. Sam od dawna jestem poza kręgiem wyznaniowym. Dopiero z zewnątrz widać absurdalny poziom instytucjonalnych przywilejów jakimi cieszy się Wyznanie..

     Katolicy w Polsce domagają się szacunku ale sami nikogo nie szanują. Dlaczego “Dzień księdza” jest ok a Dzień ofiar chrystianizacji Słowian jest “haniebny” i “antypolski”?

     KK jest deugim co do stanu posiadania właścicielem gruntów w Polsce. Czemu mi nie wolno domagać się aby płacili od tych gruntów podatki a jednocześnie zmusza się mnie bym szanował prawo polityków do wynajmowania księdza który ma odkazić biura w sejmie po “lewakach”?

     • Ja tylko zwracam uwagę ty wychodzisz z całą Martyrologią na temat KK. Czy mieści ci się w głowie że ktoś może się z tobą nie zgadzać?

     • wielkimistrz

      tak. Poproszę o argumenty

     • Na temat czego? Co mam ci udowadniać? I tak cie nie przekonam – jak to ktoś kiedyś powiedział: Do pełnego nie nalejesz. Więc pomodlę się za ciebie raczej.

     • wielkimistrz

      Twierdzisz że się ze mną nie zgadzasz. Dobrze więc. Wyłóż swoje racje. Wolałbym jednak żebyś zrobił to za pomocą argumentów a nie wemocji. Na emocje możemy się nawalać długo ale do niczego nie dojdziemy

     • gugaguha

      Hej gajz, przestac sie bic tu o glupotki, plox.

     • wielkimistrz

      Z dwojga złego chyba lwpiej tutaj niż na miecze 🙂

     • Dobranoc wielkimistrzu ja kończę temat (tj. prosi Iga). Pozdrawiam i niech moc/Bóg będzie z tobą 🙂

     • Paweł Kuzia

      Ale gdybyście się mieli tłuc na miecze, to mogę to nagrać na kilka kamer w slow motion?

     • wielkimistrz

      Tylko jeżeli zyski NIE zostaną przeznaczone na cele wyznaniowe 🙂

 • Fredosław

  Dziś mija rocznica spalenia w atmosferze ziemskiej Sputnika 2 z ciałem Łajki (nieżyjącej już od kilku miesięcy).

 • budda

  Re: Nier Gestalt/Replicant
  Nie zgadzam się z ideą, że gra musi mieć wszystkie elementy świetne, bo inaczej się nie nadaje do grania. Wg tego podejścia Asasyny trzeba by zakopać w zsypie, bo krafting słaby, pływanie statkiem słabe, walka przeciętna, levelowanie tragedia, itp. itd. Nie trzeba zawsze zjadać całego ciastka, można wydłubać same rodzynki. To tak jakbyś zgłaszał pretensje po urodzeniu, że skoro nie jesteś najpiękniejszy, najmądrzejszy i najbogatszy, to takie życie mija się z celem…
  Nier to nie Automata, deal with it, to jest running sim przede wszystkim.

 • wielkimistrz

  Tomek pewnie będzie zły za “spamowanie wątków” a Iga za poruszanie tematu w ogólę. Cóż… Nie będę miał pretensji jeśli wygnacie mnie z komentarzy. Also, mały spoiler powieści “Wielki finał”

  Przesłuchałem odcinek. Te Wasze rzekome “herezje wyznaniowe mocno skojarzyły mi się z powieścią Marga Migalskiego “Wielki finał”, Konkretnie z fragmentem gdzie bohater opowiada o tym, że stracił wiarę kiedy musiał prostymi słowami opowiedzieć o tym w co wierzy. Tak to już jest że mity będące podstawą religii mają sens tylko jeżeli a priori założymy że są czymś wyjątkowym. Dopiero kiedy staramy się go przedstawić prostym językiem widzimy że nie ma on ani trochę sensu. Że często jest niespójny albo wewnętrznie sprzeczny

  • Edi Mercredi

   Z całym szacunkiem, ale widać wpływ i manipulację mediów prywatnych gołym okiem.
   Doskonale poprawne, “żydowskie media” wykazujące się antyklerykalizmem. Pseudo nowocześni wielcy przeciwnicy wiary. Katolickiej oczywiście.
   Wojna kulturowa w samym sercu europy, XXI wiek proszę Państwa! Można by się z tego śmiać gdyby przy okazji nie obrażali Polaków!

   • wielkimistrz

    Aha, skoro nie jestem katolikiem to znaczy że mam przeprany mózg? Ok.

    Pozwól że zastosuje Twoje metody do Ciebie. Chcesz wierzyć w magię to sobie w nią wierz. Nie masz jednak prawa oczekiwać że będę walił łbem o beton ku chwale Twojej magii.

    Swoich magów trzymaj z dala od dzieci moich najbliższych i od mojego portfela

    Deal?

    • Tomasz Pstrągowski

     Wielkimistrzu wydaje mi się, że Edward cię trolluje. Edwadzie przestań, bo wielkimistrz chce chyba porozmawiać na serio. A jak nie trollujesz, to polecisz za te “żydowskie media”, bo pisane serio są antysemickie 😉

     • wielkimistrz

      Może i mnie troluje ale szlag jasny mnie trafia. Nie mam problemu z tym że katolik czuje się lepiej ode mnie tylko dlatego że jest katolikiem. Trafia mnie kiedy katolik oczekuje ode mnie że uznam jego wyższość nad sobą

     • Tomku wielkimistrsz raczej nie chce porozmawiać, on szuka tylko ujścia swojej złości.
      Mistrzu mam nadzieję że nie będziesz się gniewał na nas wszystkich do końca. Po prostu żyj i daj żyć innym. Chears ! 🙂

     • wielkimistrz

      Tylko jeśli Ty zastosujesz się do własnej rady i np NIE będziesz mi wciskał swojej magii w gardło

      “niech moc Boga będzie z tobą” “pomodle się za Ciebie”.

     • Ale ja ci żadnej magii nie wciskam, ba nawet w moim 1 poście nie zwracałem się do ciebie 🙂
      A to że jesteś zły i szukasz jakiegoś upustu udowania to że nie mogłeś siedzieć cicho mimo tego że Iga cię o to poprosiła.
      I nie pisałem “”niech moc Boga będzie z tobą”. tylko czyt. uważnie napisze dużymi literami: NIECH MOC/BÓG BEDZIE Z TOBĄ 🙂
      A to że się za tobą poodle to chyba nic strasznie złego… mam takie prawo 🙂 wolny kraj, wolny 🙂 szybki też nie jest ale to już inna sprawa 😀

 • Piotr Sajgon

  Hej Tomku, Igo, Dominiku.
  Słuchałem odcinka, przeczytałem również poprzednie komentarze. Słucham was od zawsze, jestem z wami na FB, czuję się jako część społeczności niezatapialnych.
  Lubie wasz porypany humor, ale w pewnych aspektach mam wrażenie, że trochę przeginacie. Doceniam was, za to że kwestie polityczne nie są poruszane. I fajnie by było gdyby aspekty religijne również były szanowane. Jestem osobą wierzącą. Nie jakąś dewotą, nie chodzę nawet co niedzielę do kościoła, nie do końca zgadzam się z tym co robi kościół, szczególnie w Polsce. Mam dość liberalne poglądy. Mimo wszystko jestem osobą wierzącą i nie wstydzę się tego. Wierzę, że wśród niezatapialnych jest wielu ludzi mi podobnych, który mimo wszytko przymkną oko na niektóre żarciki. Prosiłbym abyście uszanowali nas i nasze przekonania. Oczywiście można żartować ze wszystkiego, z religii również. Fajnie gdyby te żarty były na odpowiednim poziomie. Myślę, że byłoby spoko gdybyście troszkę zluzowali drwiący ton i prześmiewcze uwagi. Szczególnie, że jesteście dorosłymi i naprawdę inteligentnymi ludźmi. Nie mówię nawet o tym odcinku, ale o całokształt. Zawsze to olewałem, ale teraz dla niektórych jest szczególny czas i po prostu postanowiłem napisać co o tym myślę. A jeżeli macie na to swoje konkretne, ,,negatywne stanowisko” proszę dajcie Nam o tym znać.

  Drodzy współsłuchacze,
  To tylko moje zdanie i moje odczucia. Nikogo nie atakuję, nikomu nic nie narzucam. Szanuję każdego człowieka bez względu na rasę, płeć, wyznanie, orientację seksualne czy pochodzenie. Proszę o to samo. Szanujmy się wzajemnie a świat będzie tylko piękniejszy. Jeśli chcecie mnie hejtować darujcie sobie. Zdrowia wszystkim życzę z całego serca!