Niezatapialni odcinek 252

Jest wiele rzeczy, które szkodzą zdrowiu.

Na przykład papierosy. Jak palisz to praktycznie wszyscy ci dają znać, że już przegrałeś. Że cię nie chcą, żebyß był w otoczeniu ich ALBO ICH NIWONARODZONSGO DZIECKA. Albo alkohol. Ilu z Was próbowało kiedyś po pijaku przeprowadzić operację neurochirurgiczną, hm? No właśnie. A np. tacy Niezatapialni dają więcej, niż odbierają

Btw TRZYMAJCIE KCIUKI ZA TOMASZA. PRZEPRASZAM…. DOKTORA TOMASZA

Tematy:

 1. Blizzard nadskakuje Chinom i jest to żałośnie słabe
 2. Writers Guild of America tymczasowo rezygnuje z kategorii dla scenarzystów growych
 3. Playstation 5 zostało zapowiedziane
Podoba Ci się? Podziel się z innymi.
 • Paweł Kuzia

  huhuhu, widać po eszett zamiast ś, że ktoś po wyborach planuje już przeprowadzkę 😀

 • Edi Mercredi

  Dziękuję Wam bardzo w imieniu Ediego Mercrediego, czyli własnym
  za odcineczek:)
  Pozdrawiam serdecznie

 • Chris Black

  Dzieki za odcineczek!

 • macosxgeek

  Dzienx!

 • Majber
 • Iga, Księżyc “świeci”? Bollocks!

  • Sigvatr

   No świeci, światłem odbitym, ale ciągle.

   • Edi Mercredi

    Tak też o tym słyszałem

    Jednak czy na fakcie księżyc świeci? Gwiazdy i komety też?

    A jak do tego ma się ziemia? Jako jedyna jest rajska i kolorowa?

    Nie popadamy w jakiś ekscentryzm?

    P.s.1
    To czy cała Sahara i inne pustynnie powinny świecić światłem odbitym? Jak i nasze kochane pomorze. Piasek jest półprzeźroczystymi ziarenkami?

    Halo:D

 • Komar Komarescu

  Ahoj,
  Taka mała dygresja odnośnie tematu dysku do PS5. Na rynku mamy coś takiego jak dyski SSD w formacie M.2. Są to dyski flash wielkości zwykłej kości pamięci do komputera klasy PC. Różnią się od zwykłych SSD właśnie sposobem montowania – na szynie przymocowanej do płyty głównej oraz prędkościami zapisu/odczytu.
  Dla przykładu: obecnie, w detalu, można kupić sobie dysk 1TB Crucial P1 M.2 PCI-e NVMe za 500 zł w jednym z najpopularniejszych sklepów komputerowych w Polsce. Zapis/odczyt tego dysku to 1700/2000MB/s. Dyski SSD pasujące do PS4 oferują prędkości 535/560 MB/s MAX czyli 3-4x wolniej. No i zajmują dużo, dużo więcej miejsca. Dlatego, moim zdaniem, tutaj tkwi cała magia jeśli chodzi o czasy ładowania się gier na PS5.

 • Sigvatr

  W ogóle, to chciałem pochwalić Tomasza za jego pytanie: “a co by było, jakby jabłko spadło z drugiej strony”. Nie wiem co prawda o czym mówił Dominik, ale według fizyki, oczywiście jabłko oddziałuje na Ziemię, ale biorąc pod uwagę różnice mas, ten pływ jest żaden. Pewnie miało to sens w jakimś kontekście.

  • Dominik Gąska

   Tutaj to ładnie dość tłumaczą;

   https://www.youtube.com/watch?v=NblR01hHK6U

   • Sigvatr

    W tym filmie tłumaczą, że nie ma znaczenia, jak analizujesz układ. To kwestia układu odniesienia. Kiedy przyjmiesz “perspektywę” jabłka, Ziemia faktycznie będzie poruszać do niego (w tym układzie jabłko rzucone z drugiej planety strony będzie poruszać się dwa razy szybciej w kierunku centrum układu).

    Ale to jedynie jedynie wstęp do wyjaśnienia jak Einstein doszedł do tego, że grawitacja to efekt zniekształcenia czasoprzestrzeni, przez oddziaływanie masy.

 • Kaz

  Można ładnie ostrzec przed spoilerem? Można. Dziękuję w imieniu milionów słuchaczy, którzy zamierzali zagrać w Preya (nie ja).

 • Edi Mercredi

  Za co będziemy pamiętać
  PS3?

  Za przeskok w grafice gier.
  Początek kombajnów multimedialnych

  PS4

  Za półgenerację i niewykorzystany potencjał

  A co zostanie nam we wspomnieniach po PS5?

  Może biblioteka gier w abonamencie?

  Apple nie ma konsoli, ale już coś mruczy w tym kontekście

  Czy kolejne konsole będą jak fifa? Z roku na rok makro transakcją?

 • sczdsz

  Dzięki Tomek, że się starałeś.

 • k0n

  Pady do X360 i Sixaxis/Dualshock 3 też miały ‘analogowe’ (w sensie z odczytem zakresu wduszenia, a nie on-off) spusty – co wykorzystują np. wyścigówki, używając triggerów jako przepustnicy/hamulca. Ba, Sixaxis/DS3 ma analogowe *wszystkie* przyciski, z czego jednak Sony wycofało się przy DS4.

  ( https://gaming.stackexchange.com/questions/111863/what-is-an-analog-face-button )

  Pad do PS5 ma mieć – jak mówicie – ‘regulowany opór’ w sensie informacji haptycznej dla gracza, a nie odczytu danych przez konsolę – czyli jak np. broń się zatnie, to spust będzie stawiał dużo większy opór, albo nie będzie dawał się wcisnąć wcale poza pewien zakres…

  Ponadto ten ‘haptic feedback’ będzie najprawdopodobniej czymś bardzo zbliżonym do ‘HD Rumble’ w Switchu.

 • Dzięki za odcineczek 🙂
  Donku, Tomku i Igo jak się wam podoba Swicher 3? Według mnie daje rady 🙂

 • Spuczan

  Iga ja nie przepadam za Blizzardem od czasu ich sporu o kasę z Kespa z 2009 roku. Nie rozumiem jak można uwielbiać jakaś firmę tylko za to, że zrobiła grę która lubię. A znam takich kilku i słyszę że CDP, Capcom czy Blizzard to cudowne firmy.

  Nowa konsola Microsoftu powinna się nazywać NoExBox.

 • Sigvatr

  W temacie dziwnych telewizyjnych programów randkowych, mała próbka z Wielkiej Brytanii: https://www.youtube.com/watch?v=vOuDbQnp970. Jest tu też wspomniany w poprzednim odcinku.

 • Daniel Ray

  Witajcie! Przyznam się, że nie słuchałem Was od ponad trzech lat, od czasu kiedy to wyprowadziliśmy się z Gdańska w nieco spokojniejsze miejsce. To sporo czasu… jednak kiedy sięgnę pamięcią iż zacząłem Was słuchać mniej więcej w czasie gdy nasze dziecko przyszło na świat a teraz ogrywa premierowe Plants vs Zombies a za miesiąc kończy 9 lat to człowiek zdaje sobie sprawę z tego jak ten czas umyka.
  Jak to zwykle bywało tak i teraz postanowiłem włączyć podcast jako umilacz pracy przy komputerze. Słysząc ponownie Wasze głosy ogarnęła mnie autentyczna radość a wrażenie przemijania zatarło się. Teraz czeka mnie odsłuchanie “kilku” podcastów wstecz na co już zacieram ręce. Należę do tej grupy graczy, którym nieco zajmuje już przewijanie scroll’a z datą narodzin ale w końcu doczekałem się VR pod strzechami a co najważniejsze w dalszym ciągu giercowanie wciąga mnie chociaż nigdzie nie mogę odnaleźć tej magii z czasów 8 bitowców.
  Na koniec proszę przyjmijcie podziękowanie i wyrazy szacunku za Waszą niestrudzoną pracę! Pozdrawiam:)

 • Czekałem cały tydzień na kącik i muszę powiedzieć, że nie jestem zawiedziony! Chapeau bas 🙂

 • Denzelon

  W kontekście braku nagrody Writers Guild of America proponuję w tym roku zrobić nagrodę na “Najbardziej Niezatapialnego/Niezatapialną”. Co Wy na to?