Niezatapialni odcinek dwieście pięćdziesiąty pierwszy

W dzisiejszym odcinku “Dlaczego God of War to zła, niepoprawnie zrealizowana produkcja”.

W poprzednich odcinkach, Tomasz, wbrew woli Dominika wyjawił Idze pewien sekret. Jak potoczą się teraz losy całej trójki i w jaki sposób pogodzą sprzeczne interesy w projekcie? Dowiemy się tego wszystkiego w najnowszym odcinku “Czekając na Doom Eternal”.

Zakres tematyczny serialu, prócz rewelacyjnie napisanych wątków obyczajowych, bierze też na warsztat zależności socjologiczne prezentowanych w nim stereotypów postaci. Postaci jak dobrze nam znanych. Mamy więc przed sobą ludzi sukcesu, którzy własne szczęście poświęcili w imię własnej kariery. Czy tego żałują? To im tylko wiedzieć. Autorzy zostawili dla nas jednak pewne wskazówki: mamy zagadkową, ukazaną przez kilka sekund czołówki postać, jest też jabłko, symbol grzechu pierworodnego, mamy, w końcu, metaforycznie ukazywaną w kadrze czerwoną wstążkę, która, jak wiemy, często pojawia się w innych produkcjach reżysera. Trudno powiedzieć jest, jak serial rozwinie się dalej. Poprzednie sezony owocowały w wiele zawirowań i zwrotów akcji. Usiądźmy więc wspólnie i kontemplujmy początek czwartego sezonu “Asasyn, Asasyn i jeszcze raz Asasyn”.

SCENA 1
Wnętrze mieszkania; DOMINIK siedzi przed telewizorem i trzyma pada w rękach; wchodzi TOMASZ
<śmiech, oklaski>

TOMEK
Hej, Domek. W co tam grasz? Chyba nie w Asasyna?

DOMINIK
Nie. Gram w… w Girsy gram.

Ale publiczność wie, że Dominik gra w Asasyna.

Jeszcze tu jesteście? Po tej sklejce myśli, zaprezentowanej przeze mnie powyżej? Wow. Musi Wam serio zależeć. Prawie tak bardzo, jak nam na was.

Macie tu więc nowy odcinek. Tematyczny. Z rzeczami z Toriunia. Cheers!

iga

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.
 • Chris Black

  Dzieki za odcineczek!

 • macosxgeek

  dzieki za odcinek pszczolki moje kochane ! 🙂

 • Magdalena Plonka

  Dziękuje za odcineczek! Jeszcze tylko 10 h i będę mogła odsłuchac:)

 • Majber

  Super odcinek. Ale kolega się pyta jak nazywa się ten Brytyjski program o “niewstydzeniu się własnego ciała” 🙂

  • Kajetan Tomaniak

   Brzmi jak Naked Attraction ale to lecialo w UK 4-5 lat temu,

  • Sigvatr

   Nie wiem o co chodzi, ale jest chyba “Dating Naked”. Możesz szukać jego odcinków na niektórych serwisach pornograficznych.

 • Majber

  Jeśli chodzi o soundtrack z gier: wg mnie lepszy od Pyre jest soundtrack z Transistor. I wogóle Transistor > Pyre ale wy się nie znacie i hatujecie Trasistor i wogóle.

 • Sigvatr

  Soudtracki z gier jakich słucham do dziś/najczęściej to:

  – Civilization VI
  – FTL
  – Transystor (jako jedyną z tego studia grałem)

  A ulubione kawałeki z gry to:

  – piosenka na koniec Mass Effect 1 (Jack Wall and Sam Hulick -M4 Part 2 (Faunts)
  – z jakiegoś powodu piosenka z Max Payne 3 (misja na lotnisku): Health – Tears

 • Edi Mercredi

  Dzięki, dzięki
  Niech żyją Niezatapialni.
  Hip hip hurra

  • Sigvatr

   Mam takie skrzywienie, że jak zobaczyłem “Frankowie”, spodziewałem się, że będziesz robił nawiązanie do frankowiczów.

 • Sigvatr

  @Dominiku: odnośnie tego trzeźwego strima z Assasin China:
  Ta gierka była też rozdawana przez Uplay na PC, dzięki czemu ją jakis czasem przeszedłem całą i według mnie jest to chyba najlepszą z całej tej telenoweli growej. I chyba jedyna gdzie nasz assassyn faktycznie nim jest (silny nacisk na przekradanie się i pozostawanie ukrytym – tak wiem, że nie wszyscy grają dla acziwków jak ja…). Podobno kolejne części tej mini serii są słabsze (bardzo żałuję).

 • Edi Mercredi

  Mam pytanie do Igi, czy będzie można w przyszłości obserwować Twoje streamy gier na twichu? Dawno jak uważam nic nie streamowałaś. Ja bardzo za tym tensknie

  Mam pytanie jeszcze jedno, jaki jest Twój ulubiony baton – skoro chyba nie jest to Lion to go?

  Jeszcze jedno. Czy nadal grasz w “pokusie”. Tzn. pokemony go?

  Pozdrawiam <3 serdecznie
  Edi "Najwierniejszy fan" Mercredi

 • Sir Mesmer

  Najlepsze wykorzystanie piosenki w grze to moim zdaniem to:

  https://www.youtube.com/watch?v=cEO7pEw4HoI

 • Mateusz

  “Dlaczego God of War to zła, niepoprawnie zrealizowana produkcja” – dzięki, dzisiaj zamówiłem i będzie grane 😛

 • Bartosz Witoszka

  Nie mam żadnego super pytania do Was, bo przez te półtora roku odkąd zacząłem słuchać Niezatapalnych (później nadrobiłem Nieczyste Zagrywki) odpowiedzieliście już chyba na wszystkie możliwe zapytania czy wątpliwości odnośnie podcastu, branży czy wreszcie samych gier. Dlatego po prostu podziękuje Wam za Waszą pracę, oby tak dalej 🙂

  • Tomasz Pstrągowski

   Plis, piwo w hipsterskim barze w Gdańsku kosztuje 12 zł. Serio chcesz mi wmówić, że Wawa jest tańsza?

   • Bartosz Witoszka

    Ostatnio byliśmy ze znajomymi w Kill Billu na Ursynowie i piwo normalne kosztowało 10 zł. To znaczy oni pili, bo ja tylko wodę, soczek i colę. No i tabakę, ale tylko trochę.

 • Dominik, jestem pod ogromnym wrażeniem twoich możliwości wokalnych. Skoro była armata, to chciałbym poprosić o dźwięk, który w środowisku osób imitujących odgłosy broni zapewni ci poważanie i szacunek – a chodzi oczywiście o odgłos wydawany przez trebusz.

  • Dominik Gąska

   Damy radę!

 • cooldan

  Hej!
  Wiem, że zarówno Iga jak i Dominik pracują przy/w gamedevie, ale mam pytanie do Tomka. Z okazji premiery Radio Commandera czy mógłbyś podzielić się swoim spojrzeniem na prace, które przy niej wykonywałeś? Wiem, że masz bardzo duże doświadczenie pisarskie, łącznie z “Jak schudnąć (…)” dlatego ciekawi mnie jak z perspektywy writera wyglądała praca przy takim projekcie, w zestawieniu z innymi rzeczami, które robiłeś “pisarsko” zawodowo do tej pory.

  PS. mini kącik Domnik-naśladujący-broń to jest czyste złoto.

 • No, to skoro wg jednej z prowadzących gry, w których trzeba czasem czy często czekać (a więc wtedy się nie gra) nadają się do śmieci, to oprócz skradanek powinny trafić tam też tytuły z walką turową jak Fallout 1 i 2. 🙂

 • zarajev

  Wiem, że to jest mniej bezpośrednio powiązane z bronią, ale chciałbym usłyszeć interpretację dźwiękową Domka na temat odgłosów wydawanych przez 3 różne kalibry broni w AC130, mam do tego własne przemyślenia, jestem ciekawy Twoich Dominik.

 • Komar Komarescu

  Dominik, mini gierka z FF8 jest oparta na karcianej Wojnie. Ma tam parę dodatkowych rzeczy ale nadal – to jest zwykła Wojna :}