Niezatapialni, odcinek 193

Niestety, czwarta część odcinka 192 zaginęła. Ta która miała się ukazać tydzień temu, gdy Iga i Dominik byli na Pyrkonie. Ale nic to, w zamian mamy dla Was odcinek 193, trochę gorszy, ale równie ciekawy.

A rozmawiamy w nim przede wszystkim o tych ohydnych kobietach, które w ogóle nie potrafią się zachować. No w ogóle. Wpieprzają się z tymi swoimi piersiami i okresami i pigułkami antykoncepcyjnymi i protezami rąk do naszych kochanych gierek i zupełnie je psują. Zupełnie. No bo powiedzcie mi, co to w ogóle za czasy nastały, że niby wciąż mogę sobie biegać białym,  heteroseksualnym mężczyzną i strzelać do szkopów, ale obok mnie będzie biegała jakaś taka kobieta, z waginą i w ogóle, jakbyśmy byli równi. Skandal. Za moich czasów tego nie było, kobiety siedziały tam, gdzie ich miejsce, czyli w nogach łóżka, czekając na przychylne skinienie, by przynieść obiad albo posprzątać. Poza tym skandalem omówimy także problematykę nowej generacji konsol, bo to poważne sprawy, czy i kiedy ukaże się nowe Playstation, jaki będzie miało procesor i takie tam. To są poważne, męskie tematy, takie dla prawdziwych mężczyzn, więc na ten segment awansujemy Igę do rangi mężczyzny i człowieka, a następnie podstępnie ją zdegradujemy, gdyż ostatnim tematem jest golizna w giereczkach. No a wiadomo, że co jak co, ale golizna to wychodzi kobietom najlepiej, więc co nam tam, niech się wypowiedzą, zanim znów zapędzimy je do garów.

Najprawdopodobniej nic w tym odcinku nie spoilerujemy, ale na wszelki wypadek SPOILER ALERT.

Występują: Iga Ewa Smoleńska (głos po lewej), Dominik Gąska (głos po prawej), Tomek Pstrągowski (głos pośrodku), Michał Piwowarczyk (odgłosy tła), Pavelo (nawoływanie pod blokiem), Michał Owsianko (sms do Dominika w 23 minucie), Mateusz Skutnik (głos ludu i głos boga), Kuba Zagalski (buczenie komputera), Michał Mielcarek (wołanie z kibla).

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.
 • Chris Black

  Dzieki za odcineczek!

 • Owa snajperka to była Ludmiła Pawliuczenko i miała ponad 250 fragów potwierdzonych. Co do kobiet na wojnie, to w każdej armii, prócz sowieckiej, kobiety wykonywały prace pomocnicze i tyłowe – jako telefonistki itd. Jedynie w ZSRR kobiety regularbie walczyły i była tam nawet jedna pani dowodząca czołgiem. Tak więc gdyby B V był o operacji Barbarossa, to why not, rosjanki też walczyły.

  • Sigvatr

   A ile z tego było prawdą? Z tego co pamiętam, Rosjanie dość “swobodnie” przedstawiali wydarzenia, w celach propagandowych.

   • Prawda, sowiecka propaganda działała sprawnie, ale są relacje (także historyczne) udziału kobiet w walkach (miin. obrona Sewastopola), także wiadomo o kobietach-snajperach. Oczywiście, tak jak na “zgniłym Zachodzie” kobiety wykonywały głównie prace na tyłach, ale nie można zaprzeczyć ich udziału w aktywnej walce.

    • Sigvatr

     O, ja nie wątpię, że w sowieckich armiach brały udział kobiety, ani, że istniała pani Ludmiła. Po prostu kiedy przychodzi do owych “250 fragów” zaczynam mieć wątpliwości.

     I mam nadzieję, że nikomu nie trzeba tego wyjaśniać: nie chodzi o to, że jest kobietą. O osiągnięciach Zajcewa (też snajpera z II wojny) wręcz wiadomo, że były “podkoloryzowane”.

     • Aaa, o body count Ci chodzi? Oczywiście, trochę kolorytu dodawała każda armia i każda propaganda, bo bohaterowie na drzewach nie rosną. Za to nawet mimo kolorytu, to wiadomo, że snajperzy i snajperki to były maszyny do zabijania i nawet gdyby obciąć im liczbę fragów o połowę, to i tak wynik niesamowity (choćby Fina Hayhę wziąć, to u niego to są bodaj niedoliczone fragi, bo zaczęto mu je naliczać w drugim tygodniu jego udziału w wojnie).

     • Sigvatr
 • macosxgeek
 • Silent Berserker

  Ja tez sie nie zgadzam zeby ktokolwiek zabieral Idze cycki (na Steamie), kategorycznie zabraniam. Gabe nawet o tym nie myśl.

  • Tomasz Pstrągowski

   borze, jak ja kocham ten odcinek!!!

   • Gorthak

    Tomku, pamiętam jak kiedyś mówiłeś, że po latach zrozumiałeś drugie dno żartu z fotorealistycznym bobrem. Od tego czasu próbuję go ogarnąć swym (najwyraźniej wątłym) umysłem i nie mogę zobaczyć nic poza zabawnym gagiem. Zechcesz wyjaśnić?

    • Tomasz Pstrągowski

     Bóbr to określenie kobiecych miejsc intymnych. W angielskim też działa. Kiedy więc animka mówi, że pokaże “photorealistic beaver” to jest żart nie do pojęcia dla dzieciaka, moim zdaniem.

     • “Ty nie jesteś chirurgiem plasytcznym, a jesteś sprzedawcą rur w Minnesocie! ” Co do bobra, to tu masz kolego inny przykład, także znany. https://giphy.com/gifs/nice-beaver-gt8wUdlDCj3Gw

     • Tomasz Pstrągowski

      Klasyk <3

     • Gorthak

      Hmm… to określenie jest mi znane i prawdę mówiąc zapuszczałem się w taką interpretację, ale uznałem, że jest zbyt odległa. Np. to co pokazał CellarDorr jest już bardziej oczywiste. Anyway, dzięki za wyjaśnienie 🙂

 • Pingback: Niezatapialni, odcinek 193 | Polskie Podcasty()

 • Cruzer Alone969

  Iga prowadzi streamy? Można jakiś link? 😉

 • Adrian Kru

  Super odcinek.
  Wstyd się przyznawać, ale moją pierwszą dziewczyną była Lara Croft na dyskietkach 3,5 cala

  • Sigvatr

   W sensie fotka? Bo chyba nie gra.

 • makubma

  Tomasz,
  Właśnie przeczytałem Twój tekst dot. 8 grzechów Pillars of Eternity 2 i zgadzam się z nim w 90%. 10% zostawiam sobie tylko dlatego, bo nie uważam aby była to cudowna gra.
  Bardzo smutno mi o tym pisać, bo jestem weteranem izometrycznych RPG, a w część 1sza wsadziłem 80h i fantastycznie się bawiłem. Słuchając odcinka o Pillarsach 2 jeszcze nie miałem okazji w nie pograć, ale już byłem podjarany…. o jak ja byłem podjarany!! Myślałem, że wybuchnę gdy powiedziałeś 7/10. Nawet teraz po 20h w grze nie zgadzam się z 7/10. To jest max 5/10. Żałuję tylko tych 120zł, które na nią wydałem. Jest przegadana, przytłaczająca i po prostu nudna. Dokładnie tak jak piszesz – patrzę sobie na swój quest log z 30+ questami gdzie już nawet nie pamiętam co mam w nich zrobić i mam ochotę zrushować wątek główny. Jak dla mnie na razie to jest rozczarowanie roku 2018.

 • Damian Blsk

  Genialny opis 🙂