Niezatapialni odcinek sto osiemdziesiąty czwarty

Dzisiaj mówimy do Was prosto z serca.

Pamiętacie taki moment w życiu, kiedy to za gówniaka patrzyło się z wielkim podziwem na dorosłych kolegów? Było się wtedy np. w pierwszej klasie podstawówki, a oni byli w ósmej (tak, byłam w gimnazjum, ale w podstawówce i tak widziałam jeszcze osiem klas), więc musieli być totalnie dorośli, nie? Mieli włosy pod pachami i przeklinali. Niektórzy nawet palili papierosy. No zupełny obłęd, że można być dojrzałym człowiekiem.

Teraz trochę przewijamy i ma się lat naście. I się już po prostu wie, że jest się dorosłym, co? No kurcze, można, TRZEBA! decydować za siebie. Się zdarza pierwszy alkohol i rozmowy o głębokich, poważnych tematach, do rana, oglądając wschody słońca na placach budowy, siedząc na stertach materiałów i włażąc na dachy. I te SUPER WAŻNE obietnice i te zespoły, które się zakłada, żeby dać jeden, może góra dwa koncerty. Kwintesencja dorosłości po prostu, no.

Kolejny przeskok. Macie lat 24. I w sumie tyle. Jedyne co się teraz zmieni to więcej doświadczenia życiowego. Patrzycie na siebie sprzed kilku lat i chcecie sobie dać w ryj. Może nie wszyscy. Ale pamiętacie wtedy? No jak zrobiliście sami-wiecie-co? No to może wtedy by się dało. No ale gdybym ja wtedy wiedział, co to ja wiem teraz! Gdybym przeżyła to, co mogłam przeżyć!

Ale człowiek to człowiek. Emocje wciąż są w serduchu, nie? Więc czasami wracamy do bycia nastolatkami. Lecimy sobie na fali endorfin i wspominamy te wschody słońca na dachach, te ważne życiowe decyzje dzielone z innymi na ławkach blokowisk. Muza wtedy dobrze wchodzi. Szczególnie ta z okresu nastoletniego.

Kawałek dedykuje redaktorowi Dominikowi Gąsce, poecie publicystyki. Głównie dlatego, że nie może przestać go pauzować w głowie, a ten się mu włącza i włącza, a ja jestem złośliwą pindą.

Dzisiejszy odcinek sponsoruje DYGRESJA. A mówią dla was: Tomasz Pstrągowski, Dominik Gąska oraz Iga Ewa Smoleńska.

Tematy są takie:
1. Jest o agresji, które rodzą gry wideo.
2. Jest o giereczkach, w które gramy.
3. Jest o #wargames (nowa gra pana od Her Story)
4. Jest o Metal Gear Survive
5. Jest MILION TEMATÓW LUDKI, SAMI ZOBACZCIE!

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.