Niezatapialni odcinek 164

Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Zwykłymi, prostymi ludźmi, których zdecydowanie więcej łączy, niż dzieli. Dlatego żyć winniśmy w miłości i pokoju. Tolerancja powinna być naszym największym przykazaniem. I grzanki z serem.

Najlepiej takie zapiekane w dużym, gazowym piekarniku, nie wiem czemu, ale ser na nich opieka się jakoś pełniej, a wciśnięta pod niego szyneczka konserwowa, zwija się w takie śmieszne, świńskie ogonki i później chrupie, jak bekon. Zwłaszcza, jeżeli posypać ją Delikatem. A przecież nie jest żadną sensacją odkrycie, że w 1846 roku wojska Wielkiego Sułtana Mikołaja nie miały żadnych szans, by zalać Europę, pokonać koalicję chrześcijańską i wprowadzić na Starym Kontynencie religijne prawo szariatu. Klęskę Imperium Osmańskiego przewidywał to nawet Juliusz Słowacki, pisząc w “Dzienniku Ilustrowanym”: “Czyż nie lepiej nam czytać historyjki obrazkowe, podłączyć się pod ten dziwny nurt na zachodzie, wskoczyć do niego za jakieś 50 lat i razem ze Stanamy Zyjednoczonymi Amyryki zbudować u siebie normalną, zdrową kulturę komiksowa, razem z superbohaterami, paskami gazetowymi i innymi pochodnymi zjawiskami, za które nasi potomni będą nam wdzięczni”. Miał oczywiście rację, ale gwiazdy stoją dziś w konstelacji Nagiej Grubej Baby, co, zwłaszcza dla Wag i Bliźniąt, oznacza poważne problemy uczuciowe, być może także momenty zwątpienia w siły wyższe i skłonność do apostazji. Aby się od tego uchować najlepiej jest nosić ciężkie, skórzane buty, szyte w Wielkiej Brytanii, ojczyźnie ruchów punkowych, skinowskich i ska. Tymczasem w środę spodziewajcie się deszczu.

W odcinku występują: Kuba, Domek i Tomek.

Tematy:

 1. Zamknięcie Visceral i porzucenie starwarsowej giereczki, nad którą to studio pracowało
 2. Plotki iż źle się dzieje w CD Projekt Red
 3. Patencie Activision na technologię, która miałaby manipulować march makingiem tak, by skłaniać graczy do mikrotransakcji
 4. UFC
Podoba Ci się? Podziel się z innymi.
 • Dzięki za odcineczek

 • Toperz

  Akurat mam idealną okazję. Dzięki.

 • Chris Black

  Dzieki za odcineczek!

 • mosku

  Dzięki za odcinek. Moim zdaniem nie musicie na siłę zamykać się w godzinnym formacie no chyba że chcecie podbić całą Europę i Świat i to przez to ta standaryzacja:)

  Tomek wrzucasz często wpisy o komiksach które totalnie mnie nie interesują przez co pominąłem twój ostatni wpis o “Wzgórze Psów” którą też przesłuchałem . Mniej więcej się z tobą zgadzam ale nie o tym. Możesz mi powiedzieć “nie ucz ojca dzieci robić” ale jeśli słuchasz audiobooka to polecam przyspieszyć prędkość tak na 1.5x łatwo się przyzwyczajasz do takiej prędkości a w większości przypadków bardzo pomaga szczególnie przy takich tomiszczach jak “Wzgórze Psów” gdzie ja sam wiele rozdziałów przesłuchałem na prędkości 2x(hardkor) bo niektóre rzeczy się tak ciągnęły że musiałem. A do takiego “Lód” Dukaja nie podchodź bez przyspieszenia gdzie jest pewnie z 60 godzin audiobooka i nawet na przyspieszeniu mi trochę zeszło bo trochę męcząca książka.

  Pozdrawiamʕ•ᴥ•ʔ

 • Kocu

  0/10 tematy, nic o giereczkach w które graliście.
  Ale i tak dziękuję za odcinek.
  Na całe szczęście oprócz 3A mamy całkiem mocny rynek gier indie.

 • Sigvatr

  Nie wiem, czy było to wam wiadome, jak nagrywaliście, ale ciekawy nius, w sumie potwierdzające co Dominik mówił (o typach gier nadających się do wciskania w nich mikrocośtamskrzynek):
  https://www.cdaction.pl/news-51653/ea-naciska-na-otwarte-swiaty-bo-to-gwarantuje-lepsza-monetyzacje.html

  BTW.: Dominik ma rację. Z tymi patentami. W USA duże firmy patentują na potęgę pomysły, jakie potem i tak zwykle nie są w żaden sposób urzeczywistniane. Co nie znaczy, że tak jest w przypadku patentu od Activision, ale może tak być.

 • Sigvatr

  A i jeszcze jedno: to, że akurat osoby poniżej 30-tki zostają liderami zespołów, jest całkiem normalne w firmach IT, nie wiem więc po co narzekania.

 • budda

  A czemu zwłaszcza dla Wag i Bliźniąt? Żądamy odtajnienia akt.

 • Adrian Kru

  Pszczyna (Śląskie) potwierdzam padało.