Tydzień, w którym nie ma odcinka, ale jest co słuchać

Weekend spędziliśmy w Toruniu na Coperniconie, nie było więc możliwości byśmy nagrali odcinek. Nie mamy jednak wielkich wyrzutów sumienia, bo a) spędziliśmy ten weekend także z częścią z Was (JESTEŚCIE FANTASTYCZNI!!!); b) Szymon Adamus i Paweł Kuzia nagrali dwa materiały, w których występujemy i możecie je przesłuchać, by wypełnić pustkę po podcaście.

Pierwszy to łączony odcinek Niezatapialnych i Masy Kultury. Rozmawiamy w nim głównie o sprawach osobistych i o tym, jaki wpływ na nasze życia miała popkultura. Jest sentymentalnie i jesteśmy w trójkę (Iga poza kadrem, bo nie chce się pokazywać w internetach):

Drugi to zapis z Geek Fights – organizowanych przez Michała Kowala. Udział wzięli Tomek i Domek, a Tomek nawet wygrał całą imprezę:

Niestety, z powodów technicznych, nie udało nam się nagrać naszego solowego wystąpienia. Przepraszamy.

W tym tygodniu opublikujemy także kolejny odcinek Projektu IGI.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.
 • Zerthin

  Trochę smutek bo właśnie na tych waszych wystąpieniach byłem ale co tam. Zobaczyłem niezatapialnych!!!!!!!!!!1111!!!! I serduszko. <3
  Jesteście fantastyczni. Produkujecie świetny content. Naprawdę dzięki za to że jesteście.

  Miło było zobaczyć was na żywo. Przypisać twarze do głosów i mieć w głowie takie "Kurcze. To są realni ludzie z krwi i kości". Uścisnąć rękę Igi i Dominika (Tomek gdzieś mi uciekł).

  Nie jestem dobry w słowa więc się powtórzę: dziękuję. Jesteście super. Nie przestawajcie.

 • Mufinek

  Iga, słuszny plan żeby się chować przed internetami, niestety fakt że posługujesz się oboma imionami + UG powoduje że wygooglowanie ciebie jest banalne…

  • siedlack

   przecież Iga wstąpiła w oficjalnych materiałach nz więc nie wiem czy tak bardzo zależy jej na 100% anonimowości

  • To w ogóle nie zabrzmiało creepy 😀

 • Toperz

  Najgorsze, że już to słyszałem wiec dla mnie nie ma odcinka 🙁
  Super było!

 • Sigvatr

  Smutno…
  @Tomek: gratulacje za dobycie tej ręki, czy co tam jest. Zasłużyłeś 😉

  • To jest akcesorium do fistingu.

   • Sigvatr

    Ciii! to jest tajemnica. Widzisz przecież, to nie jest sprzęt dla początkujących.

 • Chris Black

  Dzieki za odcin… Video sharing 🙂

 • Ann Core

  Jesteście fantastyczni Pani i Panowie. Słuchało mi się was bardzo dobrze na tych materiałach i nie wiem czy to przez to, że szłyszę was co tydzień od ośmiu lat, ale w porównaniu z innymi uczestnikami macie najlepsze głosy. Najciekawszą barwę i czystą dykcję. Iga może brzmiała trochę przeziębiona ale nadal dobrze.
  Swoją drogą, w podkastach nieczęsto mówicie o sobie, dlatego dobrze było usłyszeć, że jesteście w takim miejscu w życiu, że jesteście z niego zadowoleni.
  Oczywiście było by fajnie usłyszeć, jako wasz słuchacz, że to dzięki podkastowi, jednak w rzeczywistości, pewnie to jest, pomimo podkastu. Tymbardziej dziękuję wam za to, że dzielicie się z nami swoimi poglądami, opiniami, błyskotliwością, wiedzą i żartami. Jest to bardzo wartościowe i na pewno ma jakiś wpływ na to jak odbieram świat i internety.
  Jeszcze raz dzięki i już nie będę pie*****ł jak dumna babcia.

 • tig33r

  Tomek to zawsze w tej niebieskiej bluzie? Na odcinku z pad baru też taką samą miał. 😀

  • Tomasz Pstrągowski

   Zdajecie sobie sprawę, że jesteśmy normalnymi ludźmi i posiadamy ograniczoną ilość ubrań, w związku z czym nasze kreacje co jakiś czas się powtarzają? Ja np. mam tylko 4 bluzy, z czego rozpinane, takie nadające się na pogodę “ni ciepło, ni zimno, kij wie” tylko 2.

   PS Zbiór moich t-shirtów też jest zbiorem skończonym.

   • Mors

    Jednakowoż bycie celebryta wiąże się z pewnymi obowiazkami, z którymi jak widac się nie liczysz. Ufamy że weźmiesz uwagi do siebie i widzimy cię w bluzie ostatni raz.

    • Zerthin

     Nie no właśnie Ty nie rozumiesz. To jest celebrycki strój Tomka.
     Jak płaszcz Neo, zbroja Marcusa Fenixa albo kapelusz Indiany Jonesa. Że o obcislym podkoszulku Lary nie wspomnę. A Tomek ma elegancki i rozpoznawalny już niebieski strój. Tak się kreuje markę!

     Czy fajnie byłoby żeby cały zespół niezatapialnych uczęszczał na masowe imprezy w koszulkach, bluzach i spodniach (a co!) z logo swojej audycji?
     Chyba tak.
     Albo przekazywało by to obraz ludzi oderwanych od rzeczywistości, zapatrzonych w siebie i chcących zwrócić na siebie uwagę. Albo jeszcze coś innego. Nie jestem psycho-(tu wstaw logiem, analitykiem, etc) żeby wiedzieć do czego to prowadzi.

     Z drugiej strony jesteśmy fanami, a fani takich właśnie zachowań oczekują.
     Ciężki orzech do zgryzienia ale argument Tomka zwycięża. Pogoda naprawdę była ni to ciepła ni to zimna, a i na Corperniconie wystarczyło siedzieć przy oknie żeby sięgać po kurtkę albo po drugiej stronie sali i myśleć o striptizie.

   • tig33r

    Myślałem, że to jakaś ulubiona czy coś w tym stylu, a tu od razu takie zaoranie. 😂

 • Jakub Ciemny

  Tomku, czytając dość pochlebną recenzję twojego komiksu (napisaną przez Kingę Dunin) naszło mnie pewne pytanie. Wiemy, że “jak schudnąć 30 kg…” jest tylko oparte na faktach – sam przyznałeś, że tylko część tego, co tam jest, jest prawdziwa. Ale powiedzmy sobie szczerze – wybranka twojego komiksowego serca (która najprawdopodobniej, przynajmniej częściowo, zainspirowana była prawdziwą postacią z twojego życia) w prawdziwym świecie mogłaby nie być z dość negatywnego wizerunku, jaki opisałeś. Czy dowiedziała się, że napisałeś komiks i ma w nim jedną z głównych ról? Jeśli tak, to jak zareagowała? Z chęcią usłyszałbym odpowiedź na te pytania w najbliższym odcinku Niezatapialnych.

  • Ja wiem, czy ten wizerunek jest negatywny? Poza początkowym kłamstwem (które jest czymś normalnym raczej dla nastolatki, wiadomo, wszystkie nastolatki to chuje) ona nie robi tam nic złego…

   • Jakub Ciemny

    ale to toksyczny zwiazek byl. i ona byla niedobra dla glownego bohatera, a on sie staral i w ogole. wiec jest IMHO postacia negatywna

    • No to z jego perspektywy była dla niego niedobra, ale nie chcesz mi powiedzieć, że jako człowiek patrzący na to z boku tak ją oceniasz? Że była niedobra bo nie dała mu dupy?

     Ale w ogóle odpowiadając trochę na Twoje pierwsze pytanie, bo było to niejako poruszone na spotkaniu z Tomkiem na Coperniconie: ona wie, że komiks powstał, ale na tyle dużo szczegółów jest zmienionych, że nie da się jej zidentyfikować. Poza tym Tomek nie ma z nią kontaktu. Tyle powiedział. Mam nadzieję, że nie powie nic więcej, bo to trochę psuje efekt komiksu, który miał zostawiać czytelnika bez odpowiedzi na pytanie co jest prawdą a co kłamstwem.

 • Adrian Kru

  Potyczka Timon & Pumpa VS Pinokio:
  Tomek był przekonywujący, powiedział co tak naprawdę znaczy przyjaźń i nie do końca tak jak można by się do tego zabrać.
  Timon i Pumba oddali swoje życia (w pewnym sensie) Simbie a tak naprawdę Pinokio był samotnikiem. Kto chciałby się z takim przyjaźnić?

  Iga faktycznie zaszokowała mnie swoją aktywną absencją (momentami) :))))

  • Dominik Gąska

   Ja się sto pro zgadzam, że Tomek zaorał tę rundę, ale uważam też, że należało mi się drugie miejsce. :[

   Ale też cieszę się ostatecznie, że go nie dostałem, bo czułem się fatalnie i ledwo byłem w stanie mówić chory, więc ostatecznie wszystko skończyło się dobrze. 😉