Niezatapialni 144

W tym odcinku rozmawiamy o “Wiedźminie” od Netflixa, szale wokół “Destiny 2” i zapowiedzi “Life is Strange 2”. Wspominamy także nieco o “Prey” (2017), “Horizon: Zero Down” i “Kathy Rain”. A mówią do Was klasycznie Tomek, Domek i Iga.

Tymczasem jeżelibyście chcieli kupić mój komiks, to zapraszam. Nosi tytuł “Jak schudnąć 30kg? Prawdziwa historia miłosna” i został już wydrukowany. Lada dzień ma trafić do księgarni – zwłaszcza internetowych. Tym razem nie polecę żadnej konkretnej, bo ostatnio jak polecałem Gildię, to ugryzło mnie to w dupę, a nie lubię być gryziony w dupę. Ja osobiście ten komiks lubię, ale z drugiej strony ja lubię też “Prometeusza” i pierwszy film “Resident Evil”, więc być może nie jestem najlepszym przykładem. Lubi go także dwóch recenzentów, można to sprawdzić tutaj i tutaj. Więc kto wie, może i Wy go polubicie. W końcu w miarę mnie lubicie, skoro słuchacie tego podcastu. Prawda? PRAWDA?

Chciałbym również bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyszli na Targi Książki, kupili komiks (lub nie), podeszli, pogadali, przywitali się, powiedzieli kilka ciepłych słów. To naprawdę bardzo dużo znaczy i zawsze jest bardzo miłe. Będą jeszcze spotkania autorskie – na pewno w Lublinie pod koniec czerwca i najprawdopodobniej w Gdańsku na GDAK-u. Być może będzie ich więcej, zobaczymy.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi.
 • Chris Black

  Dzieki za odcineczek!

 • Denzelon

  Lublin czeka na przyjazd Tomka! 😀 Fantastyczna informacja

 • Już wiem, czego będę słuchał jutro podczas kodowania – dzięki 🙂

 • Magdalena Plonka

  A Kraków kiedy?:) południe Polski tez Was kocha:P

  • Tomasz Pstrągowski

   Woah… Bardzo mała szansa, byśmy pojechali do Krakowa. Chyba, że komiks będzie się jakoś naprawdę rewelacyjnie sprzedawał. Ale nie licz na to:)

 • mosku

  Miałem takie same uczucie z tym pancerzem. Ale dla mnie gorsze było to że napalałem się na ten pancerz całą grę a dostęp do niego dopiero możesz dostać w przed ostatniej misji głównej czyli defacto masz go tylko w ostatniej misji głównej. Można grać jeszcze po skończeniu gry (gra robi ostatnią misję jako nie skończoną) ale wtedy już nie miałem ochoty grać.

 • mosku

  Co do kłótni o padach mam takie oświadczenie o konsolach. Mam ps4 od niedawna i jakie to jest super uczucie kiedy kupisz grę przejdziesz ją i na drugi dzień możesz ją sprzedać tracą praktycznie tylko na wysyłce i to nawet 4 letnie gry są dość chodliwe. Nie czułem tego na pc bo jest steam itp ale pudełkowe też chyba niełatwo sprzedać. Tak więc kupujcie konsole ludzie jeśli jeszcze tego nie zrobiliście 🙂

 • Kim_Bo

  dzięki za odcineczek :*

 • Rozmawialiście o budżetowości serialu “Wiedźmin”. Mam wrażenie, że dobrze zaplanowana seria o zabójcy potworów ma szanse mieścić się w niedużym budżecie. Ekipa “Pół Wieku Poezji Później” zebrała poniżej 50k na półgodzinną produkcję. Na Pyrkonie pochwalili się otwierającym mastershotem i wyglądał bardzo dobrze, zdecydowanie nie czuć braku dolarów 🙂 Netflix, jako firma/studio produkująca masowo seriale będzie w stanie znacznie obniżyć koszty. W każdym razie – wątpię, żeby całość wyszła gorzej niż polska wersja 😛

 • Kuba Płysa

  Za hejt na Life is strange nie podziękuję za odcinek i nie będę ściągał pięciu kolejnych, tylko słuchał z nielegalnego źródła.

 • Co to jest GDAK?

 • igimat

  Jeżeli chodzi o dobre seriale Netflixa to polecam Santa Clarita Diet- komedia z Drew Barrymore i Timothy Ollifantem, więc chyba wśród tych niskobudżetowych nie mieści.

 • Dwie kwestie co do Wiedźmina.

  1. Moim zdaniem na 100% będą się wzorowali wizualnie na tym, co jest w grze. Z czysto marketingowego powodu. Według mnie pójdą tak blisko Wiedźmina 3 jak tylko pozwolą na to prawa CDP RED i oczekiwania Sapkowskiego (jeśli ma tu coś do gadania).

  2. Tomek wspomina w odcinku o tym, by pamiętać, że Netflix ma na koncie nie tylko znakomite seriale, ale i średnie. Ja bym dodał, że warto pamiętać, że mają też filmy i seriale wybitnie nędzne 😀 Np. najpopularniejsze w ich streamie są komedie Adama Sandlera, które są żałośnie złe. Tak więc (co też mówili panowie) Netflix to nie jest taki gwarant jakości jak HBO. No ale bądźmy dobrej myśli. Będzie spoko 🙂

 • Garret

  Dzięki za odcinek, guyz! A w szczególności dla projektu IGI, dzięki której jednak poszedłem na seans przymierza. I zupełnie nie rozumiem tego wielkiego hejtu w internetach. Nie, to nie jest zalążek kolejnej fali hejtu. Serio. Zgodzę się z opinią, że A:C wypada dużo lepiej niż Prometeusz (mają broń! yay!) i jest to przynajmniej kawałek przyzwoitego filmu.

 • Jack

  Dzięki za kolejny odcinek.
  W końcu dotarł do mnie komiks. Hashtag #pstrągowski na Instragramie powoli się rozkreca 🙂

 • Paweł Ciesielski

  Guys seriously, poprawna nazwa kontynuacji to: “Life is 2 strange” 🙂 Dużo uszanowanka.